Введення в дію антикорупційних законів відклали на 3 місяці

До 1 квітня Верховна рада спробує усунути недоліки, які містять три антикорупційні закони.

Верховна рада 23 грудня ухвалила рішення про перенесення на три місяці введення в дію трьох антикорупційних законів, які мали набути чинності з 1 січня 2010 року. За прийняття відповідного рішення проголосував 241 депутат з 434 зареєстрованих у сесійній залі.

Депутати перенесли введення в дію законів "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення", прийнятих парламентом 11 червня 2009 року, з 1 січня на 1 квітня 2010 року.

Напередодні Рада відхилила пропозицію про відтермінування цих законів. У відхиленій редакції містилася норма про перенесення на рік, замість проголосованих сьогодні 3-х місяців.

Нагадаємо, депутат від фракції НУ-НС Олег Новіков пропонував відстрочити закони і допрацювати їх, оскільки у них містяться норми, які суперечать Конституції України і які необхідно виправити, бо вони відкривають шлях для використання корупційних схем.

За словами Новікова, у законах не прописано механізм відсторонення від влади посадовців, викритих у корупційних діяннях. Крім того, депутат вказував, що нововведення серйозно позначаться на бізнесі. Зокрема, положення одного з антикорупційних законів передбачає, що фізична особа-підприємець не може займатися будь-якою іншою діяльністю.

Читайте також:

Депутати відмовилися удосконалювати закони про боротьбу з корупцією

Чиновники "Укрпошти" купили 17 тиcяч велосипедів, переплативши 2 млн грн

Ющенка звинуватили в порушенні антикорупційних зобов'язань України

США будуть боротися з корупцією в українській владі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: