Вже не фантастика: у лікарні "Феофанія" пацієнтці видалили нирку за допомогою робота
Роботи - на службі в хірургів.

У лікарні "Феофанія" пацієнтці видалили нирку уражену пухлиною за допомогою першої сертифікованої роботизованої системи.
Про це йшлося 23 січня у сюжеті ТСН.19:30.
- Під час основного етапу операції хірург напряму не контактує з пацієнтом. Він за допомогою спеціального маніпулятора керує інструментами на відстані двох метрів від хворого, а за перебігом операції спостерігає на екрані в 3Д-окулярах.
- Хірурги теж колись вважали роботів в операційній фантастикою. Нині хірурги пройшли стажування за кордоном. Практикувалися безпосередньо в лікарні й опанували найсучаснішу роботизовану систему, до речі, вона єдина сертифікована в Україні.
- Руки робота оснащують інструментами. Вони багаторазові, що здешевлює операцію. Хірург сідає за консоль. Одягає 3д-окуляри та потрапляє в доповнену реальність.
- Роботизована система стежить за рухом зіниць хірурга. Очима лікар може перемістити камеру в будь-який кут. Руки керують маніпулятором.
- Збоку це ніби фантастика - над пацієнтом рухаються руки робота. Але насправді операція - це віртуозна робота хірурга. Лікар керує майже ювелірними інструментами - вони не більше 5 міліметрів й обертаються на 360 градусів. Хірурги за операційним столом можуть стояти 10-12 і більше. Робот дозволяє сидіти. Позбавляє від шаленого фізичного навантаження. А це дає змогу зробити операцію якісніше. Сам маніпулятор дає хірургу навіть тактильні відчуття.
- Усі операції, які раніше виконували лапароскопічно, нині можна виконувати з допомогою робота. Він дає можливість робити операції ще менш травматичними. У "Феофанії" переконують, що такі високотехнологічні операції будуть безкоштовні для всіх українців, не залежно від статусу.
- Роботи зі штучним інтелектом навряд чи колись замінять лікарів, бо кожен людський організм неповторний. Однак роботизована медицина вже перевернула хірургію в світі. Роботи надають хірургам суперздібності, які допомагають оперувати в таких тонких важкодоступних місцях, де лише людських рук замало.
Читайте також:
- "Нова реальність": у Львові робот-хірург виконав свою першу операцію.
Відео Вже не фантастика: у лікарні "Феофанія" пацієнтці видалили нирку за допомогою робота
Робот на службі в хірургів. У лікарні "Феофанія" пацієнтці видалили нирку, уражену пухлиною, за допомогою першої сертифікованої роботизованої системи. Під час основного етапу операції, хірург напряму не контактує з пацієнтом. Він, за допомогою спеціального маніпулятора, керує інструментами на відстані 2 метрів від хворого. А за перебігом операції спостерігає на екрані в 3D-окулярах. Які царини хірургії захопить роботизована техніка і що це дає пацієнтам – у сюжеті.
