Взимку в Україні роботу втратять ще 200 тисяч людей

Низький рівень офіційного безробіття фахівці пояснюють тим, що в Україні процвітає масштабна тіньова зайнятість.

На обліку в Державному центрі зайнятості в Україні перебувають 536 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних.

Причому з листопада минулого року рівень офіційного безробіття почав зростати. У Державній службі зайнятості це пояснили завершенням сезонних робіт – сільськогосподарських та будівельних. Через це взимку, за прогнозами фахівців, на вулиці можуть опинитися ще майже 200 тисяч безробітних.

Водночас експерти наголосили, що низький офіційний рівень безробіття (9,1%) пояснюється тим, що в країні процвітає масштабна тіньова зайнятість.

"У нас навіть за міжнародними підрахунками 10% безробітних. У США також 10%, хоча там виробництво знизилось на 3-4%, а в нас – на 30%. У нас, наприклад, безробітні не реєструються в сільській місцевості. Можна сказати, що там продуктивно працюють лише 10% від усієї кількості селян. У період кризи у нас продуктивно не працює до 20% населення", - стверджує економіст Володимир Лановий.

Цю думку підтверджує і перший заступник голови Федерації профспілок України Григорій Осовий.

"Люди самі собі дають раду, не йдуть офіційно реєструватися в службу зайнятості. Насправді, ситуація є ще доволі складною, тому що в таких галузях, як машинобудування та будівництво, на які найбільше вплинула криза, не відбулося будь-яких змін на покращення, з точки зору відновлення економічної діяльності", - зазначив він.

Натомість заступник міністра праці і соціальної політики Віктор Івашкевич прогнозує, що рівень зареєстрованого безробіття в Україні вже наступного року становитиме лише 8%.

"Є пожвавлення в багатьох секторах економіки. Кількість вакансій стабілізувалася. Кількість звернень до служби зайнятості також зараз на рівні. Антикризовий закон на ринку праці добре спрацював", - заявив чиновник.

Але, як йдеться у висновках Міжнародної організації праці, навіть якщо почнеться світове відновлення економіки, то реальне відновлення ринку праці (скорочення рівня безробіття) до кризового періоду може зайняти до 3,5-5 років.

Читайте також:

Forbes склав десятку найкращих і найгірших професій 2010 року

В Україні на кожне робоче місце припадає по сім безробітних

Зарплати українців за рік впали на 10%

Середня зарплата в Україні впала нижче 2 тисяч гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: