WikiLeaks: Фірташ зізнався, що працює з ватажком російської мафії

Скандальний сайт WikiLeaks розсекретив документи, які стосуються українського бізнесмена Дмитра Фірташа: він пов'язаний з Семеном Могилевичем і хотів створити коаліцію Ющенка та Партії регіонів.

Впливовий український бізнесмен, співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ у 2008 році зізнався у зв'язках з Семеном Могилевичем, якого вважають "ватажком ватажків" російської мафії. Про це йдеться у черговій порції витоків з американського дипломатичного листування, оприлюдненого на сайті WikiLeaks.

У дипломатичній депеші, направленій до Вашингтона з Києва у грудні 2008-го, йдеться, що Фірташ нібито зізнався американському послові у своїх зв'язках з російською організованою злочинністю.

З телеграми виходило, що Фірташ сказав про те, що він отримав згоду на участь у бізнесі від відомого кримінального авторитета Семена Могилевича. За висновком правоохоронних структур європейських країн і США, Могилевич є "ватажком ватажків" російської мафії, яка діє у всьому світі.

Згідно з документом, Фірташ нібито визнав, що потребував дозволу Могилевича на те, щоб "потрапити в бізнес".

"Він був непохитний у тому, що він не вчинив жодного злочину, коли будував його бізнес-імперію, та жалівся, що аутсайдери не розуміють, що в Україні після розпаду СРСР був період беззаконня", - пише WikiLeaks.

"Мільярдер, можливо, одна з найвпливовіших особистостей в Україні, висловлював підтримку президенту Віктору Ющенку та жорстку зневагу до прем'єра Юлії Тимошенко", - йдеться в документі.

"Він зазначив, що перешкодив коаліції між БЮТ та Партією регіонів в останню хвилину та працює над тим, щоб створити коаліцію прихильників Ющенка з ПР", - сказано в документі.

"В довгому монолозі Фірташ описав розвиток його бізнесу від того, як він був торгівцем їжі до створення RosUkrEnergo", - зазначено на сайті.

Фірташ нібито стверджував, що Тимошенко співпрацювала з Росією, щоб ліквідувати RosUkrEnergo, та навів приклади, які мали довести, що вона робила політичні поступки Москві, щоб отримати її підтримку.

Після цієї доповіді в документі є коментарій співробітника посольства: "Свої аргументи Фірташ висловлював, виходячи з власних бізнес-інтересів. Він бачить Тимошенко як серйозну загрозу своєму бізнесу".

Раніше сайт Wikileaks розсекретив документи, які довели зв'язок RosUkrEnergo з російською мафією.

"Приміром, кримінальний авторитет Сергій Шнайдер (більш відомий як Семен Могилевич) не тільки користувався свободою пересування та офіційною охороною всередині Росії, але й отримав призначення в "Газпром" завідувати продажами газу в Україну через тіньову компанію RosUkrEnergo", - було зазначено у переписці американських дипломатів.

Нагадаємо, у липні 2005 тодішній керівник Служби безпеки України Олександр Турчинов заявив, що СБУ має "непрямі докази" того, що Семен Могилевич контролює компанію RosUkrEnergo - ексклюзивного постачальника російського газу в Україні.

Дмитро Фірташ є співвласником RosUkrEnergo. Вважається, що йому належить трохи менше половини акцій компанії.

Семен Могилевич фігурує у списку найбільш розшукуваних людей в США. За даними ФБР, зараз Могилевич живе у Москві і звідти управляє діяльністю підвладних йому угрупувань.

Читайте також:

WikiLeaks: Росію назвали "мафіозною державою"

Фірташа ледь не вбили у ресторані

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Голова російської мафії переконав Кремль, що "купив" Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: