Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

За даними розсекречених Wikileaks документів, Росію не влаштовує позиція добросусідських відносин України та Ізраілю.

Росія досить прохолодно ставиться до зближення Ізраїлю з Україною. Про це йде мова в дипломатичному американському звіті, опублікованому в інтернет-виданні WikiLeaks.

У звіті йде мова про зустріч російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова з його ізраїльським колегою Авігдором Ліберманом, де йшлося, зокрема, про Україну. Візит відбувався у червні минулого року.

У донесенні, що його надіслав посол США у Москві, на адресу державного департаменту у Вашингтоні, йшлося про обмін думками між керівниками зовнішньополітичних відомств Росії та Ізраїлю під час перебування у Москві Авігдора Лібермана.

Народжений в СРСР ізраїльський міністр спілкувався з Сергієм Лавровим російською мовою і приймали його як старого приятеля, хоча Ліберман вперше прибув до Москви, а погляди й політика двох урядів розходяться по багатьох питаннях. Зокрема, це стосується й українсько-ізраїльських взаємин.

Пан Лавров висловив незадоволення російського уряду тим, що Кремль вважає "історичним ревізіонізмом" з боку Ізраїлю. Йшлося про переоцінку подій радянської епохи і періоду Другої світової війни.

Переоцінка, на думку Лаврова, набула особливо гострого характеру у Східній Європі, а також в Ізраїлі.

"Він (міністр Лавров) згадав про офіційне визнання Ізраїлем Голодомору. Це голод 1930-х років, що стався в Україні. Ліберман казав, що, визнаючи цю трагедію, Ізраїль не стверджував, що вона спричинена Росією, і не називав це актом геноцид", - йдеться у секретному звіті.

Щоправда, Лавров похвалив Ізраїль за те, що він продає Грузії озброєння виключно оборонного призначення, a не наступального. Він також висловив занепокоєння Москви з приводу військових маневрів Грузії за участю НАТО.

Як повідомлялося раніше, за даними розсекречених Wikileaks документів, президент Мєдвєдєв особисто вимагав у лідерів інших країн не визнавати Голодомор геноцидом українців.

Читайте також:

Українці їздитимуть до Ізраїлю без віз через три місяці

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Документи Wikileaks довели зв’язок RosUkrEnergo з російською мафією

Wikileaks: Луценку наказували заарештувати соратників Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: