Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

За даними розсекречених Wikileaks документів, президент Мєдвєдєв особисто вимагав у лідерів інших країн не визнавати Голодомор геноцидом українців.

Росія шантажувала президента Азербайджану Ільхама Алієва і намагалась змусити його не визнавати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Подібні погрози отримували також лідери інших країн.

Про це йдеться у документах, оприлюднених Wikileaks.

Так, згідно з документами, цю історію розповів сам Алієв британському принцу Ендрю.

"Алієв отримав документ від президента Дмитра Мєдвєдєва, в якому зазначено, що якщо Азербайджан визнає Большевистський штучний голодомор в Україні "геноцидом" в ООН, "то ви маєте забути про нагорний Карабах взагалі", - йдеться у документі.

Принц Ендрю підтвердив, що і інші президенти отримували від Москви відповідні "директиви", і спитав у посла в Киргизії, чи знає вона про такі ж посили на адресу Бакієва. Однак посол не знала про це.

Згадка про Україну міститься і в документах посольства США в Росії, присвячених візиту міністра закордонних справ Ізраїлю Авігдора Лібермана до Москви та його переговорам з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим 2-3 червня 2009 року, пише видання "Коммерсант-Украина".

"Лавров підняв тему перегляду історії, зокрема радянської епохи і періоду Другої світової війни, що, підкреслив він, є особливо гострим питанням для Східної Європи, а також актуально для Ізраїлю. Він нагадав про офіційне визнання Голодомору в Україні. Ліберман пояснив, що, визнавши трагедію (Голодомор), Ізраїль не звинуватив у ній Росію, як не визнав її і актом геноциду", - говориться в оприлюдненому Wikileaks документі.

Як відомо, WikiLeaks опублікував 250 тисяч секретних листів дипломатів США. Раніше цей сайт публікував скандальні документи про війну в Іраку.

Читайте також:

Документи Wikileaks довели зв’язок RosUkrEnergo з російською мафією

Wikileaks: Луценку наказували заарештувати соратників Тимошенко

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: