Wikileaks: США були невдоволені тим, як Україна торгує зброєю

З оприлюднених депеш американських посольств випливає, що США намагалися втрутитися у понад десяток міжнародних операцій із продажу зброї.

 У черговій порції документів Wikileaks Україна згадується в числі країн, які викликали в США невдоволення своїми операціями на ринку озброєнь. Про це повідомляє Guardian.

З оприлюднених депеш американських посольств випливає, що США намагалися втрутитися у понад десяток міжнародних операцій із продажу зброї, фігурантами яких були Україна, Болгарія, Вірменія і Китай.

У документах також наводяться конкретні приклади лобіювання США окремих урядів зазначених країн щодо конкретних оборудок, які викликали застереження американців.

Зокрема, у листопаді 2009 року, коли в Києві велися переговори між Україною і США щодо нерозповсюдження зброї, помічник держсекретаря Ванн Ван Діпен висловлював невдоволення продажем Ірану техніки, яка могла бути використана для виготовлення балістичних ракет.

Ван Діпен також дорікнув Україні за те, що в серпні 2009 року компанія "Укрспецекспорт" відправила у Бірму партію комплектуючих складових для бронетранспортерів, автоматичні гранатомети, протитанкові ракети точного наведення і танкові кулемети.

За словами помічника держсекретаря, це було зроблено незважаючи на запевнення, надані урядові США, в тому, що після 2008 Україна не експортуватиме озброєння військовій диктатурі Бірми.

Щодо оприлюднення Wikileaks інформації стосовно України, нагадаємо: заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман зазначила, що завдяки секретним документам можуть розкритися деякі деталі періоду "помаранчевої" влади. Проте теперішній українській владі немає чого боятися.

Як відомо, у секретному листуванні дипломатів США, що оприлюднив скандальний сайт, була і інформація щодо України.

Читайте також:

Луценко не побачив у публікаціях WikiLeaks про Україну нічого сенсаційного

WikiLeaks: Фірташ зізнався, що працює з ватажком російської мафії

Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: