Wikileaks: США радили Тимошенко розкрити всі подробиці газових угод

Згідно з даними, розсекреченими Wikileaks, амеркианський посол Вільям Тейлор  радив Тимошенко розкрити усі подробиці газових угод, щоб запобігти атаки з боку політичних опонентів.

США вважали необхідним, щоб екс-прем'єр Юлія Тимошенко розкрила всі подробиці газових угод із Росією, щоб запобігти атакам з боку політичних опонентів.

Про це у своїй депеші у Держдеп, опублікованій сайтом Wikileaks, писав тодішній посол США Вільям Тейлор 20 січня 2011 року.

"Угода є кроком у правильному напрямку, але набагато більше ще треба зробити",- писав Тейлор.

"Тимошенко має розповісти всю правду про формулу ціни та інші деталі, в іншому випадку вона відкрито поставить себе та угоду під атаки політичних опонентів та критику", - написав Тейлор.

Україна також має використати цю угоду для того, щоб нарешті зробити стратегічні кроки до зменшення залежності від російського газу та посилення енергетичної безпеки.

Також Тейлор питав у депеші, коли має розпочати двосторонні та тристоронні переговори щодо енергетичної безпеки з Україною, як це було передбачено у нещодавно на той момент підписаній хартії Україна-США.

Тейлор також зазначав, що не зважаючи на те, що після підписання угоди лунав термін "європейська ціна", однак жодна із сторін не вказала, яка "європейська ціна" буде використовуватись, як базова для перерахунку.

Як відомо, з 5 липня Юлія Тимошенко перебуває під арештом.

Тимошенко обвинувачується у перевищенні службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Росією на постачання і транзит газу. Стаття, яку їй інкримінують, передбачає до 10 років позбавлення волі.

Читайте також:

Янукович може взяти Тимошенко на поруки

Адвоката Юлії Тимошенко відсторонено від захисту

Тимошенко пояснила, чому підписала "газові угоди"

МЗС РФ заявив, що газові угоди Тимошенко були укладені законно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: