Wikileaks: Україна боялася війни з Росією і просила захисту у США

Після російського військового вторгнення в Грузію, Україна відчувала реальну загрозу для своєї безпеки.

Україна під час переговорів з США про нерозповсюдження зброї у вересні 2009 року просила додаткових гарантій безпеки, оскільки відчувала загрозу після війни Росії з Грузією.

Про це свідчить доповідь американського посольства в Києві, опублікована сайтом Wikileaks.

"Ніконенко (найімовірніше, директор Департаменту контролю над озброєнням і військово-технічної співпраці МЗС України Олександр Ніконенко) пояснив, що Україна відчуває загрозою для себе, особливо після російського військового вторгнення в Грузію", - говориться в доповіді посольства США.

"Україні потрібні були гарантії безпеки на той час, поки вона не увійде до НАТО. Україна сподівалася на те, що вони будуть вироблені під керівництвом США, і готова була вже розпочати переговори на рівні експертів. Сам факт таких переговорів дав би хороший сигнал і жителям, і сусідам України. За словами Ніконенка, найкраще було б підтвердити це на рівні офіційної домовленості, але він розуміє, що це дуже складно", - зазначено в документі.

Помічник держсекретаря Він Діпен, який представляв на переговорах США, відповів, що Україна вже отримала гарантії в Будапештській декларації.

Нагадаємо, 5 грудня 1994 року в Будапешті був підписаний меморандум, згідно з яким Україна фактично стала без'ядерною державою, і отримала гарантії безпеки від США, Великобританії та Росії.

Читайте також:

WikiLeaks: Росія задовго до війни вела в Грузії таємну гру

Герман розповіла, чому Януковичу не варто боятися WikiLeaks

В Польщі визнали, що Україна для них буферна зона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: