Wikileaks: Вірменія тиснула на українського посла через Голодомор

Як стверджує Wikileaks, українського посла у Вірменії змушували скасувати захід, присвячений пам'яті Голодомору.

Вірменія намагалася натиснути на Україну в 2008 році, щоб вона відмовилася проводити заходи, присвячені пам'яті Голодомору.

Про це розповів колишній посол України у Вірменії Олександр Божко своєму американському колезі. Відповідну депешу оприлюднено на Wikileaks.

Так український посол у Вірменії розповів американському послу про те, що в його апартаменти в неділю 19 жовтня вдерлися невідомі.

"На думку українського посла, цей злочин мав відношення до його опору спробам уряду Вірменії змусити його скасувати захід, присвячений пам'яті Голодомору, який він провів у понеділок 20-го жовтня - у день, коли російський президент Дмитро Мєдвєдєв прибув зі своїм першим державним візитом у Вірменію", - говориться в повідомленні.

У депеші зазначається, що за день до цього міністр закордонних справ викликав до себе українського посла, де йому було недвозначно рекомендовано скасувати запланований захід. Він відмовився.

"19 жовтня в період, коли посол був відсутній, у його апартаменти було вчинено проникнення, його особисті речі розбиті й розламані, при цьому украдено було зовсім небагато. Поліція прибула на місце злочину тільки через півтори години", - йдеться в повідомленні.

Божко розповів американському послу, що, на його думку, це була спроба його залякування перед запланованим заходом пам'яті Голодомору.

"Жодна з офіційних осіб з уряду Вірменії на захід не прибула, а вірменське громадське телебачення (Канал Н1) у своєму вечірньому огляді новин охарактеризувало захід як "жахливий" і "підходящий тільки для цирку", - говориться в повідомленні.

У той же час, у своєму коментарі посол США у Вірменії Марі Йованович зазначила, що сумнівається "у політичній мотивації пограбування".

Як повідомлялось, за даними розсекречених Wikileaks документів, президент Мєдвєдєв особисто вимагав у лідерів інших країн не визнавати Голодомор геноцидом українців.

Читайте також:

Wikileaks: Путін вимагав у ЄС триматися від України якнайдалі

Суд дозволив Януковичу заперечувати Голодомор

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: