Поміняти юридичний факультет на космос і роботу в школі: історія Дар'ї Заремби у проєкті "Жінки – ключ до миру"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Поміняти юридичний факультет на космос і роботу в школі: історія Дар'ї Заремби у проєкті "Жінки – ключ до миру"

Дівчина разом з родиною переїхала із зони бойових дій.

Роль жінок у миротворчих процесах дуже важлива, але часто недооцінена. "Жінки – ключ до миру" — кампанія, яку ініціювала ООН. Її мета – розповісти історії дівчат і жінок, які успішно долають труднощі, пов’язані зі збройним конфліктом, та покращують свої громади, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1"

23-річній Дар’ї Зарембі пророкували успішну кар’єру юриста, а вона, за крок до диплому, полишила престижний факультет заради фізики. "Я — Даша. Я не уявляю свого життя без фізики. Мрію стати докторкою фізико-математичних наук. Обожнюю вечори з Місяцем", — так охарактеризовує дівчина себе. 

Зараз Дар’я — студентка Києво-Могилянської академії, навчається на спеціальності "Астрофізика". Викладає фізику школярам, пише науково-популярні статті та мріє стати вченою. Але кілька років тому в її життя увірвалася війна. 

"Я була в 10-му класі, коли почалася війна. Стався розкол у колі друзів, знайомих, бо мали різні позиції. Вийшло так, що твоїх однодумців ставало дедалі менше. Найстрашніше, що прилетить снаряд, або дізнаєшся про смерть когось із близьких. Я багато в чому виросла емоційно протягом цього періоду", — розповідає дівчина. 

Рятуючись від збройного конфлікту, родина Даші залишила все і переїхала до прифронтового селища Новотроїцьке. Через рік дівчина подалася на навчання до Києва. Хоча з дитинства тяжіла до точних предметів, але вступила навчатися на юридичний факультет. "Я знала, що мені подобається математика Утім, що з цим робити, не знала. У мене батько юрист. Ти знаєш, що це якась упевненість матеріальна", — каже вона. 

Покинула престижний факультет заради астрофізики: історія юної науковиці з Донецька Дар’ї Заремби

Покинула престижний факультет заради астрофізики: історія юної науковиці з Донецька Дар’ї Заремби

Даша стала однією з найкращих студенток юридичного, та у вільний час зачитувалася законами Всесвіту й вивчала рух небесних тіл. Тоді дівчина почала самостійно писати науково-популярні статті у різні видання, брала інтерв’ю в вчених. Крім того, у перервах між парами та заліками з права Дар'я вела лекції з астрономії та фізики дітям, а вночі вивчала нові дослідження та переглядала міжнародні наукові конференції.

Так, за крок до диплому бакалавра, студентка потай від усіх забрала документи з юридичного, щоб вивчати омріяну фізику. "Було дуже страшно, але це був переломний момент. Це теж була якась ознака дорослішання, ознака усвідомлення себе. Довелося ніби стати проти всього світу — таке було відчуття всередині", — згадує Дар'я.

Нині дівчина вже другий рік вивчає фізику в університеті. "Зараз я почуваюся щасливою, як ніколи. Я б хотіла побажати іншим не боятися власних мрій, якими б дивними вони не здавалися", — наголосила Дар’я Заремба.

Сюжет вийшов у межах проєкту "Жінки — ключ до миру". 

Наступна публікація