"Я довго молилася, щоб за цим солдатом прийшли": під Дніпром знайшли уламки винищувача і останки льотчика

"Я довго молилася, щоб за цим солдатом прийшли": під Дніпром знайшли уламки винищувача і останки льотчика

Зараз пошуковці ідентифікують особу загиблого пілота.

У селищі Іларіонове Дніпропетровської області пошуковці знайшли фрагменти радянського винищувача Як-7.  На місці його падіння також знайшли рештки загиблого пілота.

Про це повідомляє ГО "Пошук-Дніпро".

Зазначається, що пошукова операція тривала у Іларіоновому від 3 до 8 травня на місці боїв, які тривали тут у вересні 1943 року за важливий залізничний вузол. Тут велися запеклі повітряні бої, в результаті яких був підбитий винищувач Як-7.

"Із відпрацьованої інформації ми знали що великі частини та мотор були витягнуті ще за радянських часів. І більше нічого і нікого. В результаті досліджень нами були вилученні множинні фрагменти корпусу літака, розбитого блока двигуна. Серед уламків з поверхні та на глибину розкопу в чотири метри ми виявили та вилучили останки пілота та фрагменти амуніції. Дуже прикро, що шматки розірваного металу були важливіші за останки хлопця, якого покинули на місці своєї загибелі", - розповідають пошуковці.

За їхніми словами, зараз тривають роботи зі встановлення особи загиблого у 43-му льотчика збитого Як-7. 

"До нас на третій день експедиції прийшла літня жінка. Вона переповіла спогади своєї мами про цей літак. Підійшла до розкопу, стояла, довго мовчала. А потім каже:"Я довго молилася, щоб за цим солдатом прийшли, і от нарешті за ним прийшли", - передають її слова пошуковці.

Нагадаємо, що у Чернігівській області на кордоні України з Беларусю та Росією відбулася передача останків бійців Другої світової війни. З України "додому" відправили рештки 10 бійців, в Україну повернули - трьох солдатів.