"Пробачити я не готова". Перше інтерв'ю Оксани Євтєєвої, яка вижила в ДТП у Харкові

Дата публікації
Перегляди
23к
"Пробачити я не готова". Перше інтерв'ю Оксани Євтєєвої, яка вижила в ДТП у Харкові

Після виписки з лікарні перед Оксаною буде складний і тривалий курс реабілітації.

Через помилку медиків із лікарні швидкої допомоги найважча потерпіла в резонансному ДТП у Харкові Оксана Євтєєва досі заново вчиться ходити. В неї не помітили закритий перелом коліна. На ноги поставили найкращі ортопеди.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, лише цього тижня її виписали додому. Відновлення триватиме ще півроку.

У понеділок, 19 лютого, почнеться гучний процес, який, як прогнозують адвокати, буде швидким. У травні наймовірніше пролунає вирок. Геннадію Дронову та Олені Зайцевій загрожує ‪від 5 до 10 років в’язниці.

Оксана Євтєєва переглядає відео із власного весілля щодня. Кадри, як у щасливому кіно: тут ще живі чоловік і сестра.

Вона єдина, у кого торік жовтнева аварія забрала одразу двох найближчих людей. Сашу і Діану поховали без неї. Відео з вуличних камер, на якому вони ще втрьох підходять до переходу, Оксана подивилася в лікарні.

"Коли знесла нас машина, я бачила. Я не знаю, як вдалося вижити мені. Я думала, мені треба потерпіти два-три тижні і прийдуть люди, яких я найбільше люблю. Я досі чекаю, що вони прийдуть. Я досі думаю, що могла зробити, щоб цього не сталося. Я розумію, що я невинна. Але мені здається, що я могла щось зробити: могла не йти на це перехрестя, ми могли попити кави в якомусь іншому місці", - розповіла вона.

У перші дні Оксана сама ледь дихала, бо мала розірвані легені, переломи ребер, руки, ноги, таза. Їй вирізали селезінку. Наслідки важкої травми голови, лякають медики, можуть проявитися впродовж двох років. Після повного одужання - чекає ще пластика на обличчі. А поки всі сили йдуть на те, щоб навчитися ходити заново.

"Погано сплю, ниє нога, такий тупий біль. О 3-4 годині прокидаюся, перевертаюся і далі не можу заснути", - поділилась Оксана.

Цього тижня її виписали додому до весни. Оксана має розробляти ногу у спортзалі і багато плавати. Знову необхідні великі гроші - лише одне заняття із інструктором у басейні коштує півтисячі гривень.

Їй важко сісти, встати. "До мене приходив психолог, щоб зрозуміти мотивацію. Він теж ставив питання: чи хочу я стати і навіщо? Але я навіть не була на кладовищі своїх рідних! Я не готова залежати від інших людей", - додала Євтєєва.

Днями їй дали другу групу інвалідності на рік. Оксана лише нещодавно стала на ноги, а все тому, що медики швидкої через півтора місяця після ДТП лежачу Оксану виписали додому і рекомендували відлежатися. Наша редакція знайшла ортопеда, який погодився оглянути дівчину вдома. Він перший розгледів перелом усередині коліна, якого вчасно не помітили.

"Отримав її, як пацієнтку, через шість тижнів після травми і на першому етапі, на жаль, не виявили перелом. Нога не могла згинатися й розгинатися. Відірвало кістку і, на жаль, вчасно це не було помічено", - каже ортопед-травматолог Микола Гримайло.

Після огляду ортопеда дівчину терміново взяли до найкращого у Харкові ортопедичного центру при університетській клініці. Після операції Оксана ледве пішла.

"Зайцева їхала заради розваги, вона перевищувала швидкість. А Дронов… дуже часто роблять так водії, коли їдуть на жовтий. Я хочу, щоб ці люди отримали максимальне покарання. Пробачити я не готова і не думаю, що буду готова через час. Це не те, що варто прощати, щоб і іншим не кортіло", - зазначила постраждала в аварії. 

Та чи здобули уроки на самому місці жахіття, де обірвано шість життів? Від міської влади - жодних дій. Тут завжди людно, але елементарних металевих стовпчиків, які би відгородили тротуар - немає. Дорогою, звідки мчала Зайцева, надалі їздять без правил. Просто під час нашого знімання іномарка проїжджає на червоний сигнал світлофора.

Валентина Мудрик

Допомога Оксані Євтєєвій:

Картка ПриватБанку: Евтеева Оксана Игоревна

5168 7555 2948 3147

Райффайзен Банк Аваль: Berchenko Oksana Igorivna

4119 9790 0168 2124

Найважча потерпіла в ДТП у Харкові дала перше інтерв'ю ТСН.Тижню

Найважча потерпіла в ДТП у Харкові дала перше інтерв'ю ТСН.Тижню
Наступна публікація