"Я об*сцю могили "воїнів АТО". У Facebook розгорівся скандал через пости вчителя з Краматорська

"Я об*сцю могили "воїнів АТО". У Facebook розгорівся скандал через пости вчителя з Краматорська

Фото: ТСН.ua

Учитель зазначає, що сторінка не його, але частина інформації в публікаціях збігається з тим, що він говорив раніше.

У соціальній мережі Facebook розгорівся справжній скандал через вчителя інформатики з Краматорська, Донецької області. Вчора ввечері, 23 листопада, в Мережі почали активно поширювати пости зі сторінки Олександра Голдсберга. Саме там були розміщені антиукраїнські висловлювання, сепаратистські погляди і глумління із загиблих українських бійців.

Зокрема, в пості Голдсберга, датованому 22 серпня 2017 року, говориться, що Україна - це "возлестрана", він називає її "найгіршою карою за гріхи батьків, дідів і прадідів". У публікації також повідомляється, що "в СРСР не все було гладко, але Україна взяла все найгірше з СРСР і Німеччини часів Адольфа Гітлера, не взявши нічого позитивного".

"Возлестрана - це труп ідей, я буду плакати над могилами загиблих у ДНР і ЛНР і п*сцю на могили" воїнів АТО "- хоча це і буде для них занадто велика честь. Тим, хто народив і виховав виродків, які вбивають мирних жителів в Донецькій і Луганській республіках повинно бути не просто соромно - вони повинні своїми руками задушити своє потомство, якщо у них, у цих тварин, які виховали фашистів гірших ніж були в Німеччині початку Другої світової війни, залишилося хоч щось хоч трохи здалеку схоже на душу ", - йдеться в пості на сторінці Олександр Голдсберга.

Сама сторінка була створена приблизно в 2010 році, публікації виходили не часто. Перший пост був опублікований в самий розпал військових дій на Донбасі в березні 2014 року, в ньому говорилося: "Хочу додому - до Росії - не змінюючи прописки". Всі інші публікації були з подібним контекстом.

Возлестрана давно не удивляет - но умудряется бесить всё больше и больше... в 1994 я полагал что видел всё наихудшее, чт...

Опубликовано Alexandr Goldsberg 22 августа 2017 г.

Варто відзначити, що фотографія, ім'я та навіть передплатники та друзі в Facebook (98 осіб) справжні. Багато з користувачів залишали свої коментарі і лайкали пости Голдсберга протягом останніх трьох років. Але сам вчитель інформатики це заперечує і заявляє, що сторінка йому не належить.

Сьогодні, 23 листопада, Голдсберга на розмову викликав директор школи №9, в якій викладає вчитель, в зв'язку з публікаціями в Facebook, які масово розійшлися Мережею. Після зустрічі вчитель інформатики розповів ТСН.ua, що сторінка не його і він вперше бачить подібні публікації, оскільки в соціальних мережах не сидить.

"Я останній раз був в соціальних мережах років 7-8 назад. Сторінку в Facebook я створював 2010 року приблизно. Я зрозумів про що ви говорите, мені тільки що директор показав цю сторінку в Facebook. У мене є мій сайт, який я створив. Але в соцмережі я взагалі не лажу і мені це абсолютно нецікаво, тому що, це базар якийсь. І ось якщо ви зайдете на мій сайт, ви побачите, що більше я непокоюсь за програмістів, яких мало. І то, мій сайт не до кінця розвинений, тому що, у мене часу немає, які ще соціальні мережі. Я працюю на двох роботах і мені нема коли мережами лазити ", - заявив він.

За словами краматорського вчителя, ці публікації створив не він, а людина, яка дуже добре знає і знайома з Голдсбергом, оскільки в багатьох постах інформація збігається з її життєвою позицією.

"Коли мені директор показав цю сторінку, то там купа друзів, серед яких дійсно трапляється людей 6-7, яких я дійсно знаю. Ще рік народження там вказано 80-й, але я 77-го році народився. Я скажу так, людина яка це писала, мабуть, зі мною знайома. Взагалі, я вважаю, що у нас в країні дуже багато речей треба міняти. В країні міняти. Нам треба покращувати освіту і міняти підхід до освіти. В Європі з цим краще. Нам треба програму покращувати, але у мене в думках навіть не було, щоб полетіти кудись до Росію або Ізраїлю. Але, коли я прочитав там (в публікаціях на сторінці Олександра Голдсберга - ред.) про Росію, то я посміявся, у них там взагалі повно чого міняти треба. Яка різниця, що тут міняти, що там міняти. Краще вже тут міняти, принаймні, ми без'ядерна держава і нам не загрожує реальна війна. Цей жах нас вже обійшов. Моя позиція така - міняти треба в країні. Так, позиція критична, так, мені багато чого не подобається, але я працюю в країні і ніколи нікуди не виїжджав. Це ось фраза моя, і там в Facebook це теж було написано, значить, чувак реально мене знає ", - додав Олександр Голдсберг.

Частина звільненого Донбасу і далі потерпає від сепаратизму

Частина звільненого Донбасу і далі потерпає від сепаратизму

Учитель також розповів, про те, що вважає себе патріотом, оскільки не погодився на пропозиції про роботу за кордоном, а залишився працювати в Україні. Він стверджує, що зараз працює на двох роботах і сумлінно платить всі податки.

"Я залишаюся в цій країні, виїхати кудись для мене не проблема, я програміст. Мене і до Італії запрошували, і до Ізраїлю. Моє прізвище багато про що говорить. Одній людині я зробив базу даних і вона мене до США запрошувала. Але я завжди відмовляюся. По-перше, я мовами не володію, немає у мене такої здатності, я все одно там не приживуся. По-друге, де народився, там і згодився. Тому, хто це робив і навіщо для мене загадка, але людина мене знає, і частина сказаного там - це правда і справді збігається з тим, що говорю я. Але я повторюся, що міняти треба в своїй країні ", - говорить Олександр.

За словами вчителя інформатики, на уроках в школі політичні теми в його класі не піднімаються: "Якщо хтось починає навіть про таке говорити, то я їм кажу: "Це все десь там далеко за горизонтом ", я повторюю, що вони сюди прийшли вчитися і отримувати знання ".

У розмові з ТСН.ua Голдсберг неодноразово згадував про свій сайт і варто відзначити, що там сторінка в Facebook теж є. Під деякими матеріалами залишені коментарі з цієї ж скандальної сторінки, від якої відхрестився учитель. На запитання про те, чи бачив він, що нібито хтось видає себе за вчителя інформатики протягом трьох років, Голдсберг відповів, що не стежить за коментарями.

"Так, я там коментарі залишав, але я не знаю, що там зараз написано. У мене зараз навіть немає часу своїм сайтом займатися. Треба буде глянути, що там за коментарі ", - зазначив він.

На сторінці під ім'ям Олександра Голдсберга був вислів: "Вітаю Крим, навіть трохи заздрю. Хочу додому - до Росії - не змінюючи прописки ". На це вчитель сказав, що Криму нічого заздрити, а сам він шкодує, що не може їздити на Чорне море.

"Ну як я можу позаздрити Криму, який пішов до складу Росії. Повторюся, треба змінювати ситуацію в країні, а у нас в Україні змінювати менше ніж у Росії, а там міняти набагато більше треба. Тут я можу пошкодувати тільки про те, що я не можу до цього Криму з'їздити і скупатися в Чорному морі. Шкода, що там таке відбувається, вони поміняли меншу кількість проблем на більшу ", - додав він.

За словами Голдсберга, його мама зараз перебуває в Луганській області, він неодноразово просив її переїхати до Краматорська, але вона боїться, що її квартиру пограбують, якщо вона залишить будинок.

"Взагалі, до цієї ситуації (війна на Донбасі - ред.) Я не належу. Я сиджу і з сумом чекаю коли весь цей бардак і балаган закінчиться. Тому що, поки йдуть всі ці поділи їхніх тронів, ми нормально не можемо розвивати економіку. Але, рано чи пізно це все закінчиться і все нормально у нас буде, просто треба час ", - сказав він.

ТСН.ua також зв'язався з директором школи №9 міста Краматорськ В'ячеславом Гіпічем і дізнався про розмову з учителем інформатики та скандалом навколо нього.

"Взагалі, я не настільки категоричний як ви. Мені для початку треба з'ясувати, чи дійсно це його позиція. Зараз невідомо, його це сторінки в соціальній мережі чи ні. Так можна створити будь-яку сторінку і сказати, що це чиясь думка. Взагалі, про політику у нас на уроках можуть розмовляти тільки на уроках історії та правознавства. У цьому плані, у нас така позиція в школі ", - розповів директор.

У Слов'янському відділі освіти не хочуть звільняти вчителів за сепаратизм

У Слов'янському відділі освіти не хочуть звільняти вчителів за сепаратизм

Гіпіч додав, що ситуація, на його думку, неоднозначна. Раніше в подібних історіях і конфліктах вчитель інформатики помічений не був, і така ситуація вперше виникла в школі.

"Він (Олександр Голдсберг - ред.) сказав, що це не його сторінка. Тим більше, я як директор школи дію все одно в рамках законодавства. На уроках, на перервах нічого такого за ним не було помічено. З колегами він на такі не розмовляв, а з учнями так тим більше. А в голові у людини може що завгодно бути. Звичайно ж, я вважаю, такі висловлювання неприйнятними. Тут питання не в тому, прийнятно це чи ні, а в тому, що я, як директор школи, обмежений інструментарієм законодавчим ", - заявив Гіпіч.

Директор зазначив, що такі питання не в його компетенції, цей напрям - СБУ і поліції: "Вони повинні довести, що саме ці висловлювання належать саме цій людині".

ТСН.ua відправив запит до Управління освіти Краматорської міської ради і попросив прокоментувати інцидент і публікації, написані під іменем краматорського вчителя Олександр Голдсберга. Наразі, ми очікуємо на відповідь.

Також ми звернулися до Міністерства освіти і науки України, зараз там перевіряють всі факти.

Варто відзначити, що українців стали судити за антиукраїнські та сепаратистські пости в соцмережах ще від 2016 року. За заклики до референдумів і створення різноманітних республік засудженим загрожує реальний термін.

Так, в травні 2016 року, прокуратура Луганської області повідомила, що в Сєвєродонецьку і Кремінній засудили двох українців за поширення в соціальних мережах матеріалів із закликами про зміни держкордону.

Пізніше, в Сумах, згідно з реєстром судових рішень, був засуджений підприємець-донеччанин за публікацію на своїй сторінці "ВКонтакте" повідомлення однієї з груп про призов до голосування на референдумі 16 травня 2014 року в Криму. Також в одній з "расшаренних" їм записів мова йде про входження південних областей до складу РФ. В результаті чоловіка засудили на чотири роки, вилучивши при цьому ноутбук, з якого він заходив в інтернет.

У вересні 2016 року на Волині було повідомлено про підозру двом чоловікам, які публічно закликали до відділення східних і південних областей від України і розміщували в соціальній мережі "Вконтакте" зневажливі висловлювання про українську націю.

Валентина Сулима

Повʼязані теми:

Наступна публікація