Яценюк розповів, що ховається за заявами про об'єднання "Газпрому" та "Нафтогазу"

Арсеній Яценюк вважає, що заява про об'єднання "Газпрому" та "Нафтогазу"  - обманний маневр, за яким послідує "підписання угод під столом".

Депутат від НУ-НС Арсеній Яценюк переконаний, що ніхто не збирається об'єднувати "Газпром" і "Нафтогаз".

"В чому основна помилка опозиції? Нам дають певний маневр, який притягує нашу увагу. Кажуть: "Газпром" і "Нафтогаз" об'єднаються, і всі починають кричати про те, що ні в якому випадку не дамо об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу. А його ніхто не збирається об'єднувати. За шпальтами цієї схеми йде зовсім інше. Це те, що називається підписанням угод під столом", - зазначив Яценюк.

"А там уже під столом буде підписана чи то передача в концесію, чи то створення спільної компанії, чи то передача в управління, чи то будь-які інші механізми, які передбачають одне - контроль Росії над українськими активами", - вважає він.

Депутат переконаний, що "Україна у 2009 році дотувала РФ як по ціні на газ, так і по ціні на транзит".

За словами Яценюка, "останні заяви, які були підписані, стверджують саме те, що російська доктрина щодо втягування України у свою зовнішньополітичну сферу продовжується".

"Ніколи України не стане частиної Росії. Росія, як би вона цього не хотіла, ніколи не відновить Радянський союз", - наголосив він в ефірі 5 каналу.

Депутат вважає, що "навіть якщо сьогодні Янукович щось підпише, немає вічних політиків і вічних угод".

За його словами, Партія регіонів і президент Віктор Янукович подивилися на російську модель: "В принципі, їм подобається те, що весь інформаційний потік контролюється, те що опозиція є, але вона повністю контрольована, як такого соціального збудження немає".

"В Росії збудована певна форма соціальної держави з ознаками державного капіталізму. Але на чому вона тримається? Вона тримається на нафті і на газі. В України цього немає", - зазначив депутат.

"Вони хочуть створити спокійну, аморфну українську державу, де є український народ, який задоволений життям-буттям за рахунок збільшення пенсії, зарплатні і за рахунок того, що влада, начебто, все контролює. Так не буде", - заявив Яценюк.

За його словами, ця модель не приживеться в Україні тому, що в Україні є "національна самосвідомість".

Нагадаємо, об'єднати "Газпром" та "Нафтогаз" запропонував прем'єр Росії Володимир Путін на зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Азаровим. Київ назвав цю пропозицію "експромтом", і досі не дав чіткої відповіді, чи можливе подібне об'єднання. Водночас у Москві цю ідею обговорюють досить активно.

За даними адміністрації президента України, під час візиту глави РФ Дмитра Мєдвєдєва до Києва це питання не обговорювалося.

Віктор Янукович раніше назвав подібне об'єднання "жартом". Він пояснив, що готовий погодитися на злиття компаній тільки за умови поділу 50 на 50, але "Газпром" ніколи не погодиться на це. "Стосовно об'єднання на будь-яких інших умовах – це неможливо", - зазначив він.

Проте в російському уряді розглядають варіант створення спільного підприємства "Газпрому" і "Нафтогазу України" з можливою подальшою інтеграцією.

Читайте також:

Росія готова створити СП на базі "Газпрому" і "Нафтогазу"

Янукович: об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому" неможливе

Мєдвєдєв поки не збирається об'єднувати "Газпром" з "Нафтогазом"

Україну запросили до "клубу" газових магнатів Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: