Яценюк відкриє нову українську бібліотеку в Москві та навчить Путіна історії

Арсеній Яценюк пообіцяв відкрити нову бібліотеку української літератури у Москві, а також подарувати Путіну книжки з історії, де підтверджується, що без України Друга світова не була б виграна.

Лідер "Фронту Змін" Арсеній Яценюк звернувся до українських бізнесменів з пропозицією зібрати кошти, щоб відкрити нову українську бібліотеку в Москві.

"Я звертаюся до бізнесменів, щоб зібрати кошти і відкрити українську бібліотеку в Москві на кошти приватних українських інвесторів, на кошти українців", - зазначив Яценюк

Він також підкреслив, що подарує прем'єр-міністру РФ Володимиру Путіну книги з історії, в яких описана визначна роль України в Другій світовій війні.

"Я вирішив зробити новорічний подарунок прем'єр-міністру Росії пану Путіну, щоб він отримав ширші знання про роль і місце України у Другій світовій війні", - зазначив Яценюк.

"Це іще видання часів Радянського Союзу: "Історія Української РСР", "Велика Радянська Енциклопедія", де у другому томі дуже чітко ще радянські історики написали про те, що Друга світова війна ніколи би не були виграна, якби не було України. України саме як переможниці у Другій світовій війні", - додав він. Яценюк, зачитавши цитату з Великої Радянської Енциклопедії: "4,5 миллионов воинов-украинцев сражались на всех фронтах Великой Отечественной войны, около 2,5 миллионов из них были награждены орденами и медалями".

Яценюк також пообіцяв подарувати главі російського уряду збірку фільмів з кіноепопеї "Визволення", так само знятої за радянських часів, де також доводиться, що "Україна є однією з основних країн-переможниць у Другій світовій війні".

23 грудня відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив з Бібліотеки української літератури у Москві понад 50 книжок для проведення психолого-лінгвістичної експертизи.

Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм" і вилучили всі видання, у яких було виявлене це слово. Це, зокрема, книжки про митрополита Андрія Шептицького, про ОУН-УПА, про діяльність руху "Пора", а також примірники газет "Нація і держава", "Шлях перемоги", "Українське слово". У список також потрапило видання "Національна безпека України" тощо.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що після цього бібліотека опечатана і закрита. За її словами, 24 грудня у бібліотеці пройшов другий обшук, внаслідок якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

Читайте також:

З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

Росія назвала брехнею те, що Другу світову війну почав СРСР

Українську бібліотеку в Москві звинуватили у ксенофобії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: