Як "чорні волонтери" заробляють мільйони: журналісти показали інший бік благочинності

"Секретні матеріали" з'ясували, чим насправді займаються такі "фонди".

Коли тисячі життів по всій країні висять на волосині, знаходяться аферисти, що заробляють на благочинності. Журналісти програми "Секретні матеріали" показали із середини цинічний бізнес псевдоблагодійних фондів і порадили українцям, як не відправити свої гроші у кишені шарлатанів.

За останній рік кількість фондів збільшилася на півтори тисячі. Українців вразив справжній вірус людяності. Проте журналісти виявили інший бік благодійного бізнесу.

"Чорні волонтери" примудряються робити на благочинності бізнес із мільйонними обертами. В Інтернеті є з десяток оголошень про роботу у благочинних фондах. Парадокс, але усюди платять за роботу. У деяких зарплатня, як у солідній організації, від 8 тисяч гривень.

Журналісти провели експеримент та з'ясували, чим насправді займаються такі рентабельні приватні організації.  

Разом із журналістом на співбесіду пройшли й інші, роботодавці розповідають, що представляють організацію "Відкрите серце допомоги", і пояснюють - відкрили своє серце для допомоги недавно, тож набирають команду волонтерів: будемо рятувати дітей. Завдання - телефоном випрошувати у людей скинути гроші на діточок, на місцевому сленгу – "запітчити".

Обдзвонювати слід бізнесменів з усієї країни. Номера телефонів - на сайтах респектабельних фірм і прибуткових підприємств.  

З кожного траншу "волонтер" має 20%. Все інше начебто піде на рахунок фонду, до речі, цей рахунок чомусь є особистим рахунком власника - Євгена Лукіна.  

Та чи дійдуть гроші до інтернату, "волонтерам" знати необов'язково, як і клієнтам про зарплатню волонтерів.

Якщо ж запитають, звідки контакти, потрібно впевнено брехати – начебто зверталися до голів адміністрацій.

Суми заробітку бувають різні. За статистикою, зі ста бізнесменів перераховують гроші лише 10.

Співробітники фірми формують свою власну базу і навіть мають постійних благочинників, називаючи їх клієнтами.

У перший день "стажування" журналістці дали вирізки з дошки оголошень – їй слід виманювати гроші у директорів солідних фірм Івано-Франківщини нібито на допомогу для дитячого інтернату десь у Сумській області. Легенда: не вистачає коштів на ремонт і діти мерзнуть.

Тим часом, нова "наставниця" хизується своїм заробітком, бо вона знову "розвела" якогось бізнесмена на солідну суму. Правда, дізнатися, куди врешті-решт пішли гроші, майже неможливо.

Далі журналісти за тисячу гривень винайняли найпростіший офіс і почали "заробляти" мільйони на небайдужих до чужого горя серцях від імені власного "фонду".  На вакансію "волонтер" відгукнулося багато українців.

Першого "волонтера" відправили збирати гроші на станцію метро "Дорогожичі". Та поки один волонтер загрібав гроші довірливих українців, журналісти влаштували провокацію для "конкурентів".

Марія – співробітниця такої ж шарашкиної контори. Її фонд зветься "Щира допомога небайдужим серцям". І усі серця мають належати їй. Жінка пояснює, що в світі професійних волонтерів усі живуть "за поняттями". Схоже, на цьому непримітному перехресті щодня заробляються чималі сумми, інакше чому б вона так захищала робоче місце.

Журналісти погрожують псвевдоволонтерці поліцією, але її це, схоже, мало хвилює.

Тим часом, на іншому кінці міста "волонтер" уже підраховує видурені гроші - за якихось 20 хвилин вдалося зібрати близько трьох сотень гривень.

Десять хвилин - і поліція вже на місці. Журналісти пояснили, є підозра на шахрайство - у неї немає ніяких документів, які б підтвердили законність благодійності.

Тож, журналісти разом вирушили до офісу псевдоволонтерів, де ситуація тільки напружувалася. Виявляється, там завжди готові до приходу непроханих гостей - журналістів або поліції.

ВідеоШахраї, прикриваючись благодійним фондом, виманюють у людей тисячі гривень

У напівпідвальному приміщенні там намагаються довести, що ніякого заробітку на біді інших: всі зібрані кошти, мовляв, на порятунок дітей. Марія ж зізналася, що отримує із зібраного аж 40%.

Тож, журналісти написали заяву в поліцію, бо розбиратися у шахрайських схемах вже їхня компетенція.

Проте про благочинність все-таки не слід забувати, а жертвувати через тих, кому довіряєте. Усіх справжніх благодійників можна знайти на спеціальному сайті. Дивіться документи і далі робіть добрі справи, адже без благодійності Україна була б зовсім іншою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: