Як друзі та дружина врятували спелеолога, що зламав ногу в катакомбах

Дата публікації
Перегляди
1022
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як друзі та дружина врятували спелеолога, що зламав ногу в катакомбах

За словами медиків, він міг втратити ногу.

Дослідник печер потрапив під обвал в Одесі, його підняли з під землі друзі та передали медикам. Про це розповіли в ефірі ТСН.19:30.

46-річний спелеолог Владислав Масленко вже дослідив сотні кілометрів печер. Зараз він досліджує так звану дику ділянку 200-річних катакомб та складає їх мапу. Коли він вчергове спустився під землю на нього впала кам’яна брила, яка зламала йому ногу в двох місцях.

”Скалу, зрозуміло, я відсунути не міг, бо вона важила кілограм 500. Я просто став під нею копати м'яку стружку і ногу звільнив, потім використовуючи навички скелелазіння зістрибнув зі скелі і з подвійним переламом ноги я повз ще метрів 70. Ногу прив'язав до іншої ноги, бо мене могли б дуже довго шукати”, - поділився спогадами постраждалий.

Коли він вчасно не повернувся додому, дружина забила на сполох.

”За стільки років Влад мене давно підготував до того, як потрібно реагувати якщо він затримується. У мене контакти його кількох друзів, такі ж фахівці з пошуку, які знають катакомби”, - розповіла дружина дослідника Лариса Костюк.

Вже за годину два десятка чоловіків спустилися під землю і почали шукати Владислава. ”Мені нога заважала повзти. Вона тупо теліпалася з боку на бік”, - розповів Масленко.

Зазначається, що друзі знайшли ледь живого дослідника через 9 годин після травми та витягли його на поверхню самостійно, навколішки.

”Якісь вузькості довелося розширювати інструментом, пилами, ломами. Ракушняк досить податливий матеріал. Я бігав накладав джгут, потім ще бігав приводив групи транспортування і кожен раз якісь жарти: типу Влад, тут всі твої найкращі друзі зібралися”, - розповів спелеолог Олександр Романов.

”У нього було здавлення через те, що вона потрапила під завал. Якщо вчасно не надати допомогу, може розвинутись краш-синдром який призводить до ампутації”, - каже головний лікар 11 міської лікарні Микола Турчін.

Медики вважають, що травмовану ногу вдасться зберегти, треба тільки вилікувати подвійний перелом. Зараз врятованого спелеолога готують до операції.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Одесі під обвал катакомб потрапив дослідник-печерознавець Владислав Масленко. Він опинився у затопленій ділянці зі зламаною ногою, причавлений уламком стіни, але зміг звільнитися.

В Одесі врятували спелеолога, на якого впала частина стелі шахти

В Одесі врятували спелеолога, на якого впала частина стелі шахти
Наступна публікація