Як говорити з дитиною та до кого звертатись по допомогу: в МВС пояснили, як протистояти булінгу

Дата публікації
Перегляди
2428
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як говорити з дитиною та до кого звертатись по допомогу: в МВС пояснили, як протистояти булінгу

Фото: ТСН.ua

Навіть якщо ви просто стали свідком знущань, не слід їх ігнорувати.

За даними ЮНІСЕФ, протягом 2017 року 67% дітей стикалися з булінгом, при цьому 40% постраждалих взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися по допомогу.

Про це йдеться в повідомленні МВС у Twitter.

Як зазначається, булінг може бути не тільки фізичний, як штовхання чи бійки. Знущання також можуть бути економічними (крадіжки, псування речей), психологічними (жарти, поширення образливих чуток, ігнорування, погрози), сексуальними (знімання у переодягальнях, принизливі рухи). Окрім цього, зараз є розповсюдженим кібербулінг – приниження в Інтернеті.

Якщо ваша дитина стала жертвою, батькам треба не тиснути на дитину та довірливо з нею поговорити, пояснити, до кого вона може самостійно звернутись по допомогу (керівництво школи, охорона, старші учні тощо), радять в МВС. Також про знущання батьки мають повідомити керівництво школи та вимагати урегулювання ситуації. У разі, якщо це не допомагає, слід звернутись до поліції.

Фото: МВС

Якщо ж ви стали свідком знущань, не слід їх ігнорувати. Слід зайняти нейтральну позицію в суперечці, пояснити, які дії ви вважаєте неприйнятними та повідомити керівництву навчального закладу.

У разі, якщо власна дитина стає агресором, слід відверто поговорити з нею та з’ясувати мотивацію. Пояснити відповідальність, яку дитина несе за свої вчинки, проте не погрожувати покаранням. Також в МВС радять звернутись до шкільного психолога, адже агресія може бути ознакою емоційних проблем.

Фото: МВС

Нагадаємо, в Одесі група підлітків жорстоко побила свою ровесницю. Неповнолітні дівчата лупцювали свою жертву, знімали це на відео, а знущання виклали у соцмережі. Особи усіх учасниць побиття встановили, серед них лиш одній виповнилося 16 років. За словами психолога, потерпілій знадобиться рік на реабілітацію. Вже відомо, що кримінальної відповідальності за побиття школярки діти не понесуть, бо вони неповнолітні. З ними провели бесіду, а їхнім батькам загрожує штраф у 51 гривню. Мати побитої школярки вважає, що стаття про хуліганство і мізерний штраф – недостатнє покарання для кривдників її доньки.

Справу побиття школярки в Одесі можуть перекваліфікувати на більш важку

Справу побиття школярки в Одесі можуть перекваліфікувати на більш важку

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2428
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація