Як Гримчак із помічником заробляли мільйон доларів на проблемах бізнесу. Подробиці справи від НАБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх спіймали "на гарячому".

Національне антикорупційне бюро повідомило деталі справи про корупційні схеми заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Як встановило слідство, представник інтересів приватного ТОВ під час спілкування із заступником міністра з питань ТОТ повідомив про проблему, вирішення якої належить до сфери компетенції судової гілки влади. Це ТОВ потребувало консультації з приводу розгляду цивільної справи щодо стягнення боргу з іншого приватного підприємства на його користь. На це звернення заступник міністра з питань ТОТ повідомив, що за грошову винагороду у розмірі 100 тис. дол. США, використовуючи свої зв’язки, зможе забезпечити прийняття необхідного судового рішення. Зі слів посадовця, він нібито мав звернутися до заступника Генерального прокурора, щоб остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду), який, у свою чергу, може вплинути на суддів цього ж суду", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що пізніше хабар зменшився до 80 тис. дол. США. "Після одержання першої частини неправомірної вигоди в сумі 50 тис. дол. США заступник міністра та його "помічник" розподілили кошти між собою. Другу частину у сумі 30 тис. дол. США їм було передано 14 серпня 2019 року", - додали у пресслужбі.

"У той же час в одній з розмов із заступником міністра представник ТОВ розповів йому про проходження товариством складної процедури погодження дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві, які відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" належать до пам’яток культурної спадщини. Дізнавшись про це, заступник міністра запропонував свої "послуги"  із забезпечення погодження проектної документації за грошову винагороду у розмірі 1 млн дол. США. Як запевняли учасники корупційної схеми, вказана сума начебто мала бути розподілена між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, серед яких: Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Український державний інститут культурної спадщини, Київська міська державна адміністрація та інші", - повідомили в НАБУ.

Після одержання частини коштів у сумі 450 тис. дол. США. та 30 тис. дол. США від представників ТОВ і було затримано "на гарячому" заступника міністра з питань ТОТ, а також його "помічника".

Під час обшуків співробітники НАБУ виявили та вилучили всю суму неправомірної вигоди, одержаної 14 серпня 2019 року, а також частину одержаної раніше.
Детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні у складі спільної слідчої групи з представників Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України за процесуального керівництва прокурорів відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії ГПУ з липня цього року.

Нагадаємо, увечері 14 серпня співробітникиСБУ та НАБУзатримали на хабарі в 480 тис. доларів США Юрія Гримчака. У ГПУ кажуть, що справа стосується хабаря за вплив на суд та Мінкультури. 

Крім того, у ЗМІ з'явилась інформація, що Гримчака затримали з його нібито "помічником". У його на місці затримання знайшли відповідні візитівки. Утім в МінТОТ згодом заявили, що справа із затриманням та хабарем не стосується діяльності їхнього відомства. А посади помічника заступника міністра в них узагалі немає. 

За словами адвокатки Гримчака, у її підзахисного правоохоронці вилучили власні кошти. А замість півмільйона доларів "були календарики".

Детальніше про те, як і за що затримали Юрія Гримчака - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Заступника міністра з питань окупованих територій Гримчака затримали на отриманні хабара

Затримання відбувалося у магазині, де саме передавали першу частину хабара. За словами генпрокурора Юрія Луценка, Гримчак зі спільниками вимагали кошти за вплив на суд та Міністерство культури.  

Заступника міністра з питань окупованих територій Гримчака затримали на отриманні хабара

Залиште свій коментар

Вибір редакції