Як карають водіїв за телефон у руках в Європі та Україні: перевірка смартфону та штрафи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також спеціалісти розповіли, як смартфони впливають на автомобілістів.

Згідно з дослідженнями американських вчених - близько 30% всіх водіїв періодично відволікаються від дороги через смартфон. Причини: дзвінки, смс-ки, сповіщення з соцмереж або ж просто - бажання скоротати час в дорозі за гортанням стрічки у соцмережі. Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

Автогонщик Дмитро Жайворонок ґаджетами за кермом намагається не користуватись. Адже він, як ніхто інший, знає, чого коштує водію кожна секунда.

"На швидкості приблизно 60 км/год ми проїжджаємо до 20 метрів в секунду. Тобто опустили, підняли очі - 20 метрів ми проїхали вже наосліп. У цей момент у нас може з'явитися якась перешкода, не дай Бог хтось може вибігти, зупинитися, перебудуватися і так далі - ми на це не зможемо зреагувати", - пояснює автогонщик.

Щоб мінімізувати ризики, автовиробники вигадують сучасні автомобільні системи, що роблять керування смартфоном можливим за допомогою клавіш на кермі. І взагалі інтегрують телефон в систему машини. Однак, навіть з такими технологіями водій відволікається від дороги.

Проти смартфонів у руках боряться правоохоронці у Європі. У Голландії штрафи за таке порушення – 230 євро. Неважливо, чи пишеш повідомлення, чи розмовляєш, чи був телефон просто в руках – штраф випишуть. В Іспанії за телефон в руках доведеться заплатити 200 євро. Крім того, поліція Іспанії отримала право перевіряти телефони водіїв, причетних до ДТП. Якщо поліція побачить, що водій користувався смартфоном, його провина значно зросте.

В Італії штраф – 160, а у Франції – 135 євро.

Своєю чергою, в Україні також за таке існують штрафи – щонайменше 425 гривень. Але, фактично, у нас водіїв за це не карають, тому вони і далі однією рукою тримають кермо, а іншою – телефон.

Нагадаємо, 15 лютого повідомлялося, що відомий британський екс-футболіст Девід Бекхем постане перед судом за використання мобільного телефону за кермом автомобіля.

ВідеоСмартфон як причина ДТП: як карають за використання гаджетів за кермом в Україні і світі

Поліція Іспанії отримала право перевіряти телефони водіїв, причетних до ДТП. Таким чином правоохоронці зможуть перевірити: чи користувався автовласник смартфоном за кермом. Якщо такий факт буде доведено - він значно обтяжуватиме провину водія. Як смартфони впливають на автомобілістів і що за телефон за кермом світить українським водіям - Сніданок дізнався.  

Смартфон як причина ДТП: як карають за використання гаджетів за кермом в Україні і світі

Залиште свій коментар

Вибір редакції