Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Як колись возили полонених": на Львівщині обурені пасажири заблокували залізницю

Люди таки добилися свого, проте підозрюють, що невдовзі конфліктна ситуація може повторитися.

На Львівщині вдруге за півтора тижня пасажири перекрили колію після того, як не змогли сісти до потяга. Люди нарікають на те, що залізниця нібито навмисне дає мало вагонів, аби провчити безбілетників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Приїхала трускавецька електричка, була заповнена, повиходили люди, зірвали стоп-кран, посідали на рейки і все – не пустили. Ну, куди, як не було куди зайти", - пояснила чергова по переїзду Наталія Головачевська. Пані Марія поспішала до лікаря, тому була дуже наполегливою і змогла проштовхнутися до вагона, однак багато людей залишилися на пероні. "Чотири вагони! Хай дадуть шість, претензій в нас не буде. Не дадуть шість – значить, станемо всі на шляхи. Люди платять за проїзд. Якщо їм ще треба, щоби пенсіонери платили, то і пенсіонери будуть платити, але щоб такої дурні не було", - каже мешканка Пустомит Марія Палюшок.

ВідеоНа Львівщині люди вдруге перекрили колію через те, що їм не вистачає місця в електричці

Пасажири перекрили колію після того, як не змогли сісти до потяга. Кажуть, залізниця, нібито, навмисне дає мало вагонів, аби провчити безбілетників. Натомість залізничники запевняють - вивели на рейки весь справний рухомий склад, решта вагонів просто не придатні для перевезень.

На Львівщині люди вдруге перекрили колію через те, що їм не вистачає місця в електричці

Щоб заспокоїти людей і довезти їх до Львова, на станцію приїхав інший потяг. Але пасажири певні, що наступного дня місце у вагоні знову доведеться виборювати. "Чотири вагони, лавки поламані. Як колись возили полонених", - обурюються місцеві жителі.

Щоранку на станції "Пустомити" потяга чекають близько сотні пасажирів. Люди їдуть на роботу та навчання, а залізницю обирають, бо це удвічі дешевше, ніж проїзд маршруткою. Однак діючі тарифи перевізника не влаштовують – підприємство збиткове, бо вийти хоча б на самоокупність заважають дешеві квитки і пільговики, чий проїзд майже не компенсують. "Якщо в минулому році ми витратили 80 мільйонів гривень на перевезення пільгових категорій, то обласні адміністрації нам повернули тільки 6 мільйонів. Робота не відшкодовується", - пояснив керівник служби приміських пасажирських перевезень Львівської залізниці Сергій Перерва.

Фотогалерея На Львівщині електричка розчавила вантажівку з дровами (8 фото)

Зі слів залізничників, саме збитковість заважає знайти кошти на ремонт старих вагонів та купівлю нових. Більшість з існуючих уже від’їздили вдвічі довше від запланованого, а лише з початку року через несправність і вандалізм довелося відчепити 12 вагонів. "Потягам 50-55 років", - каже Перерва.

За півтора тижня це вже другий бунт пасажирів на залізниці в регіоні. 27 квітня через брак місця у вагонах люди дві години блокували електропотяг Львів-Мукачево, і таки добилися свого – збільшення кількості вагонів у потягу. Аби запобігти новим бунтам пасажирів, до кінця місяця у залізниці обіцяють випустити на маршрути 8 відремонтованих вагонів. Однак натомість проїзд у електропотягах здорожчає на 2-3 гривні.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції