Як нагодувати дитину на 2 гривні?

Учні молодших класів уже починають відчувати подорожчання продуктів харчування: порції стають усе менші за вагою та поживністю.

Директори шкіл, у більшості, запевняють: голодними діти не залишаться, принаймні до нового року, коли закінчаться домовленості з постачальниками. А тим часом, деякі школи вже зараз зменшують порції та поживність дитячих обідів.

Останні дні ситно харчуються у школі діти молодших класів у Херсонських школах. За два-три тижні, кажуть експерти, почнуться перебої з постачанням продуктів. Ціни зростають, і постачальники змушені завозити харчі за тендерними цінами піврічної давності.

Їжа (Фото: diskriminant.ru)
Кажуть, дитині, не надто розбещеній, їжа смакує (Фото: diskriminant.ru)
Щоб змінити ціни в угодах, згідно з новими правилами використання бюджетних грошей, потрібна згода з Києва. А це, кажуть директори шкіл, щонайменше місяць бюрократичної тяганини. За цей час і ціни виростуть, і постачальники, щоб зменшити збитки, можуть призупинити продаж продуктів за заниженими цінами.

Луганські чиновники запевняють, що проблем не існує. Тут подумали завчасно і ціни подвоїли від початку навчального року. Зараз малечу годують гарячими обідами на 2 гривні.

Кажуть, дитині, не надто розбещеній, їжа смакує.

Вага того, що лежить на тарілці – за нормою, тож голодним ніхто з 13 тисяч учнів молодших класів не залишиться. А сучасні умови додали до професіоналізму та досвіду ще й винахідливість кухарів, бо треба примудритись нагодувати дитину на дві гривні.

Старшокласникам же гаряче у школі не світить - перебиваються бутербродами. А за десятихвилинну перерву вийти поїсти за межами школи не встигають, та й охорона не випускає.

У кримських школах досвід важких для освіти років, коли на харчування дітей держава грошей взагалі не виділяла, навчив економити. Тут зробили запаси харчів, зокрема круп, олії та борошна.

Але в листопаді, кажуть у школі, їхні запаси скінчаться. Тоді допомоги проситимуть у батьків. Сподіваються, що наступного року отримають обіцяну урядом удвічі більшу суму на харчування школярів.

ВідеоЯк нагодувати дитину на 2 гривні?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: