Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як написати листа Сенцову та іншим українським політв'язням у Росії. Інструкція

Не треба писати банальне "тримайся" і радити Сенцову припиняти голодування.

Стан ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже 120 днів, не погіршився. Про це розповів його адвокат, який минулої п'ятниці бачив його у в'язниці. Каже, Олег наразі працює над екранізацією власної п'єси. Це його мотивує не здаватись. А ще бранця Кремля підтримують листи, які з усього світу йому пишуть навіть незнайомі люди.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Писати Олегу Сенцову - можна і потрібно. У російському полоні він вже 4 роки і майже 4 місяці. Йому пишуть зі всього світу. І його сестра просить писати ще. І не тільки Олегу.

"Сестричко, привіт! Поки, судячи з усього, дядя Вова нас амнестувати не поспішає", - зачитує сестра Сенцова Наталя Каплан. Вона зберігає усі листи від брата. Але на камеру цитує лише обране.

"Він в принципі дуже закрита людина і те, що із нього зараз намагаються зліпити, йому дуже не подобається. Тому він просить більше уваги приділити іншим ув'язненим", - каже Наталія Каплан.

Писати про все, що вас особисто турбує, - це порада сестри Сенцова. Для бранців Кремля ці листи чи не єдине джерело інформації. Друзі, які писали, кажуть, у листах Олега більше питань, ніж розповідей про себе.

"Сам розумієш, по місцевому телевізору Україна дохне по п'ять разів на день", - ідеться в одному з листів Сенцова.

"У мене тут життя наскільки нудне та одноманітне, що писати зовсім немає про що. Це навіть не день бабака, це рік бабака", - пише режисер в іншому листі.

ВідеоАдвокат Сенцова розповів про стан політв’язня та умови перебування в колонії

Олег Сенцов не збирається звертатись до російського президента про помилування і продовжує голодування. Про це розказав його адвокат. У колонії на Олега тиснуть, аби він припинив протест. Співробітники погрожують годувати його примусово. За словами адвоката, у камері Олега Сенцова – задуха, працює лише маленький вентилятор. Режисеру важко ходити, але він багато читає та пише.

Адвокат Сенцова розповів про стан політв’язня та умови перебування в колонії

Написати листа Сенцову й іншим політв'язням просто і недорого. Система електронних листів у російських в'язницях - сайт "ФСИН-Письмо". Тут треба обрати назву тюрми, вписати повне ім'я адресата, його рік народження, і власні дані, вставити текст і відправити. А ще є помітка - оплатити відповідь. Все це будь-кому коштуватиме до 50 грн. Якщо хочете, щоб лист пройшов цензуру, писати треба російською. І без закликів на кшталт "Крим - це Україна!".

І ще одна порада - не треба писати банальне "тримайся" і радити Сенцову припиняти голодування. Це його дратує. В цьому переконалися режисерки Марія і Анастасія Старожицькі. Їм Сенцов вже давно не пише.

Листи акторки Римми Зюбіної завжди проходять російську цензуру. Бо це - здебільшого просто розповіді про життя.

"Один лист був про мою пташку Армагедона. Потім лист про собаку Бетсі. Тому що в Олега був лабрадор, у мене лабрадор і це така об'єднувальча історія", - каже Зюбіна.

Сенцов пише від руки. У відповідь приходять лише скани його листів. Почерк нерозбірливий і дрібний. Продюсер Анна Паленчук вже навчилася його розбирати з першої спроби. З Сенцовим листується щодо його п'єси "Номери". Нині виставу за нею готують у Києві, а український режисер у полоні працює над сценарієм до фільму.

Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції