Як насправді використовують пластикові кришечки "для протезів" бійцям АТО

Українці активно збирають кришечки. 

Насправді, пластикові кришечки, які українці активно збирають "для протезів" на безпосереднє їхнє виготовлення не йдуть.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з "1+1".

За роз'ясненням журналісти звернулись безпосередньо до Держслужби. У відомстві пояснили, що із самих пластикових кришечок протези не виготовляють.

"Ви самі розумієте, якщо ампутант має вагу, як я, більше 100 кг, зрозуміло, що ні про які пластикові протези або, як-то кажуть, друк на принтері - такого не існує", - пояснив голова Держслужби Артур Дерев'янко.

Дерев'янко пояснив, що кришечки, як і інші матеріали, волонтери здають на переробку вторинної сировини та вже з цього отримують гроші, які вже потім витрачають на потреби АТОшників.

Однак, на жаль, на кришечках багато не заробиш.

"Якщо вони сортовані за кольорами – це 12 грн/кг, якщо не сортовані, мікс різних кольорів, - 9 грн/кг", - пояснив голова одного з підприємств зі вторинної переробки Леонід Черепейник.

Для кілограма треба зібрати понад 300 таких кришечок.

Втім, щомісяця українці примудряються зібрати близько мільйона. Це понад 3 тонни вторсировини і лише 35 тисяч гривень. Це трохи більше 1000 євро. На протез потрібно ж близько 6. Тож волонтерські гроші ідуть в основному на обслуговування виробів та комплектуючі (запасні рукавиці, приміром). Гроші перераховують адресно. А от самі протези майже у всіх випадках роблять за рахунок держави, тож воякам це нічого не коштує.

ВідеоЧи можна зробити із пластикових кришечок протез

Нагадаємо, що раніше ТСН презентував проект "Переможці" про героїв АТО, які зуміли почати нове життя після втрати кінцівок.

Колишні студенти, винороби, інженери, службовці, професійні військові,  спортсмен і вчителька - усі вони були поранені на війні, однак залишилися незламними.

Проект "Переможці" - спільна справа Телевізійної служби новин та журналу VIVA!, за підтримки благодійного фонду Save Lives Together, Клініки Лікаря Валіхновського, громадської організації "Підмога.інфо" та туристичної фірми "Феєрія мандрів". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: