Як не захворіти під кондиціонером: ТСН зібрала експертні поради для українців

Як не захворіти під кондиціонером: ТСН зібрала експертні поради для українців

Фахівці озвучили основні правила безпечного користування популярним влітку приладом.

Сезон роботи кондиціонерів одночасно є сезоном літніх застуд, запалень легенів і алергій. Як уберегтися не лише від спеки, а й небажаних наслідків використання цього типу техніку – йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ганниному кондиціонеру 10 років, раніше щоліта вона та її родичі постійно хворіли на нежить, застуду та алергію. Але потім знайшли оптимальну для себе температуру повітря – вона виявилася вищою за "крижану" прохолоду. Плюс почали часто провітрювати в кімнаті. "Зараз ми влітку практично не хворіємо", - констатують наслідки в родині.

Відео ТСН з'ясувала, як не захворіти від постійної роботи кондиціонера у приміщенні

Різниця температур зовні й у приміщенні не має бути більшою, ніж у 7 градусів. Слабнуть також через сухість і застійність повітря в кімнаті. І через бактерії, якщо прилад довго не чистити, бо, крім застуди, з'явиться й алергія. Також важливо чистити фільтри, провітрювати кімнату, зволожувати повітря та уникати різкого перепаду температур.

ТСН з'ясувала, як не захворіти від постійної роботи кондиціонера у приміщенні

Лікарі підтримують такі заходи та нагадують, що різниця температур зовні й у приміщенні не має бути більшою за 7 градусів. Заслабнути також можна через сухість і застійність повітря в кімнаті, а ще через бактерії, якщо прилад довго не чистити. Тоді там порушується обмін повітря, накопичується пил і спори грибків, що стає збудником алергії. 

Чистити фільтри, провітрювати кімнату, зволожувати повітря та уникати різкого перепаду температур радить і керівник МОЗу Уляна Супрун. Ще одна її заувага – щоби повітря з приладу не йшло потоком прямісінько на людину. Якщо цих правил не дотримуватися, то літо може виявитися зіпсованим постійними хворобами, на роботі працівники відчуватимуть головний біль, а в приміщеннях носитимуть вітровки.

Якщо пересунути кондиціонер неможливо, робітники в офісах вдаються до хитрощів – наприклад, краї прилада заклеюють скотчем.  Майстри ж радять все-таке не вдаватися до саморобного "тюнінгу", а просто мити сітку вручну щомісяця та обробляти прилад антибактеріальним засобом, а раз на рік викликати фахівця, адже грибок можна знищити лише парогенератором. Якщо ж в приміщенні є діти, то експертів із обладнанням варто викликати навіть двічі на рік.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів