Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як перевірятимуть і кого пускатимуть: деталі нових правил в’їзду росіян до України

Україна обмежила в’їзд росіянам через введення воєнного стану.

Україна обмежила в'їзд частині громадян Росії через воєнний стан. Як пояснив голова Держприкордонслужби Петро Цигикал, такі заходи безпеки дозволять перешкодити російським військовим чи спецслужбам формувати на території України загони для спецоперацій. Як виявилось, обмеження не такі суворі, як видається спочатку.

Кого не пустять до України

Україна обмежила в’їзд росіянам-чоловікам віком від 16 до 60 років. Так, на кордоні не впускатимуть тих, хто:

  • не має на це достатньо підстав й не може чітко пояснити мету поїздки 
  • не має належних документів на право перетину кордону
  • перевищив термін перебування в Україні

Речник ДПСУ Андрій Демченко наголосив у коментарі Громадському, що під заборону можуть потрапити не лише росіяни, а й інші іноземці, які можуть становити загрозу. Однак до росіян "більша увага".

Хто зможе приїхати до України

Обмеження не діятимуть щодо громадян України, які в’їжджають на територію країни з Росії.

Окрім цього, незважаючи на заборону, яку запровадили через воєнний стан, до України пускатимуть:

  • Обслуговувальний персонал транспорту
  • Осіб з дипломатичним статусом
  • Тих, чия поїздка має гуманітарний характер: смерть або тяжка хвороба близьких родичів, лікування, навчання, запрошення на участь у певних проектах чи змаганнях
  • Осіб, які мають документи, що підтверджують постійне чи тимчасове проживання в Україні
  • Тих, хто чітко підтверджує мету поїздки

Разом з цим, за словами Демченка, у кожному окремому випадку всі рішення ухвалюються на контрольно-пропускних пунктах. Тобто ухвалення рішення про пропуск особи може відбуватись в індивідуальному порядку.

"У прикордонників є вище керівництво, яке може ухвалювати рішення про пропуск громадян", – зазначив Демченко.

Зазначається, що це діє стосовно громадян у разі відсутності винесеної їм раніше заборони у в'їзді до України.

Як відбуватиметься посилена перевірка

Усіх громадян Російської Федерації на кордоні ретельніше перевірятимуть. Відтепер прикордонники проводять інтерв’ю з людиною, аби виокремити тих, хто може їхати в Україну для дестабілізації ситуації.

Також проводять додаткові перевірки за документами: чи не відвідувала людина Крим чи окупований Донбас, чи їздила вона раніше в Україну та чи не порушувала українське законодавство. На кордонах перевірятимуть у всіх наявних базах даних, зокрема, Інтерполу.

Що буде після відмови у в’їзді

Тим, кому відмовили у в’їзді через попереднє відвідування анексованого Криму чи окупованого Донбасу, – видають документи про відмову в перетині кордону та забороняють в’їзд в Україну.

А тим росіянам, яким відмовили у в’їзді з інших причин, видаватимуть документ про відмову у в’їзді, проте ці люди теоретично зможуть приїхати в Україну.

Тим часом Росія не планує обмежувати в'їзд українським чоловікам у відповідь на заборону з боку України.

ВідеоОбмеження на в'їзд: чи справді громадяни РФ вже не можуть в'їхати до України

Громадян Росії - чоловіків, віком від 16 до 60 років, через український кордон не пускатимуть. Про це заявив голова ДПСУ Петро Цигикал на нараді у Президента. Чи дійсно громадяни Росії вже не можуть в'їхати до України – дивіться у сюжеті.

Обмеження на в'їзд: чи справді громадяни РФ вже не можуть в'їхати до України

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того самого дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

В ніч проти 26 листопада РНБО провела екстрене засідання та запропонувала ввести в Україні воєнний стан у зв'язку з агресією Російської Федерації в Азовському морі.

Після рішення Радбезу спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00. Президент Петро Порошенко, своєю чергою, ввів у дію рішення та вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", який згодом затвердили українські депутати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції