Як почати кар'єру в IT та скільки років треба віддати професії, щоб заробити грошей - спецпроєкт ТСН

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як почати кар'єру в IT та скільки років треба віддати професії, щоб заробити грошей - спецпроєкт ТСН

Фото: Pexels

ТСН покаже, як може виглядати життя студентів після вишу.

Майбутні студенти традиційно мріють вступити на такі факультети як: юриспруденція, інформаційні технології, медицина, філологія та менеджмент. І поки молодь готується до іспитів, ТСН покаже, як може виглядати їхнє життя після вишу у спецпроєкті "Класна робота".

Про одну з найгрошовитіших галузей – IT-індустрію - в сюжеті ТСН.19:30.

Айтішники - мрія мільйонів. Вони вже давно дорослі, але поводяться як діти. Заробляють тисячі, але витрачають зі скрипом. Не вирізняються з натовпу, хіба трохи.

Так, Єгор у 35 років сягнув найвищої сходинки айтішної ієрархії. Каже, що його робота коштує 50 доларів на годину. Максимальний заробіток 100 доларів на годину. Таких, як він, у професії лише 3%.

В чоловіка за плечима 5 континентів компактно зібраних в інстаграмі. Побачив світ завдяки роботі, яку завжди можна взяти з собою. Довго жив в Азії, найбільше в Таїланді.

Зараз Єгор у Києві, але це не заважає дистанційно гуляти по офісу у Сан-Франциско. Екскурсію проводить очима робота, який коштує 50 тисяч доларів.

Його профіль - штучний інтелект. Це вершина кар'єри. Середній заробіток – 8 тис. доларів на місяць. Графік дуже вільний. Може собі дозволити сходити на йогу посеред робочого дня.

Дійти до такої позначки зарплат в Україні айтішникам не складно. Потрібні базова освіта та кілька років наполегливої роботи:

  • на першому році початківцям (Junior level) платять 500 доларів;
  • через два роки можна вийти на середній рівень (Middle developer) у 2 тисячі;
  • мінімум через 5 років стають (Senior developer) сеньйорами і отримують по 5 тис. доларів;
  • далі архітектор (як Єгор) - зарплата до 10 тис. доларів.

Більше заробляють хіба власники айті бізнесів, які здебільшого сидять не в Україні.

"Класна робота": скільки років треба працювати у IТ-сфері, аби вийти на великі гроші

"Класна робота": скільки років треба працювати у IТ-сфері, аби вийти на великі гроші

Засновник IT-стартапів Віталій Лаптенок спонукає айті спеціалістів замість роботи на закордонних замовників запускати стартапи в Україні. Прогнозує, що років через 10 просто кодити стане не так вигідно.  Цінність в айті - це ідея.

Вікторія стала співзасновницею IT-бізнесу у 24 роки без освіти програміста. Коли починала, то було 3 людини, зараз вже 120. Розвивати компанію їй допомагає диплом фінансиста. Дипломовані айтішники - її найняті працівники. Жінок в галузі катастрофічно мало, каже Віка.

За напрямком "інформаційні технології" зараз навчається 100 350 студентів і лише 17% дівчата.

За даними дослідження Доу.юа, загалом жінок в українському айті чверть. І це вже прогрес, бо 2011 року було лише 5%. Наразі 5% займають керівні посади. Переважна більшість дівчат (16%) працюють в найнижчій ланці - тестувальницями. Це люди, які шукають помилки та недоліки у вже створенному продукті. Завдання тестувальниці занотувати помилки і відправити айтішникам на допрацювання. Зарплата тестувальників починається від 500 доларів. Може вирости до 2500. Для такої роботи не обов'язково йти у ВНЗ, достатньо курсів.

У компанії Вікторії жінок 35%. В технічній команді працюють п'ятеро. Вона зізнається, що сама була б жахливим програмістом. Тому радить зосередитися на своїх талантах, тоді і гроші з'являться.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація