Як поводитися із сімейними тиранами: в Україні можуть з’явитися спеціалізовані слідчі

Як поводитися із сімейними тиранами: в Україні можуть з’явитися спеціалізовані слідчі

Скріншот відео

Суди не часто обмежують контакти жертв домашнього насильства з їхніми кривдниками, тому вони потребують уваги з боку правоохоронних органів.

У п’ятницю, 9 липня, генпрокурорка України Ірина Венедіктова відвідала Центр допомоги жертвам домашнього насильства в Одесі. Під час візиту вона звернула увагу на те, що проблеми потерпілих у власних родинах повинні вирішувати компетентні правоохоронці.  Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Українські суди часто призначають звинуваченим у насильстві щодо своїх рідних домашній арешт або ж залишають їх на постійне перебування вдома з жертвами. Такі ситуації ще більше провокують конфлікти.

Щоб ефективніше протидіяти поширенню домашнього насильства в Україні, поліцейських, слідчих та прокурорів навчатимуть працювати як із жертвами, так і їхніми кривдниками.

Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова, відвідавши Одесу, пообіцяла підтримку та допомогу на державному рівні щодо протидії цьому явищу, зокрема йшлося про підготовку спеціалізованих слідчих.

“Дуже багато таких злочинів вносяться до ЄРДР тільки після втручання голів обласних прокуратур. Це ненормально. Тому нам треба мати цілу вертикаль людей, які дивляться на це однаково. Люди не знають, як правильно це все робити”, - підкреслила вона. 

Нагадаємо, 74 людини загинули у 2020 році через домашнє насильство. Загалом в Україні фіксують спалах побутових сварок — їх удвічі більше. Зокрема 208 тисяч скарг зафіксувала поліція торік.

Новини України: правоохоронців навчатимуть працювати з жертвами домашнього насильства та кривдниками

Новини України: правоохоронців навчатимуть працювати з жертвами домашнього насильства та кривдниками

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
340
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація