Як позичити гроші і отримати їх назад?

Послуги банків стали настільки дорогими, що українці перейшли на позичання одне в одного. Кредиторами стають друзі та знайомі.

Перед тим, як позичити гроші, треба подумати сто разів. Насамперед варто подумати, як себе убезпечити. Юристи стверджують, що є два найпростіших способи - написати розписку або укласти договір.

Якщо сума невелика, треба попросити позичальника залишити розписку. У разі, коли гроші доведеться забирати через суд, то написаний від руки папір із прізвищами і сумою прописом буде найголовнішим доказом.

Суд не бере до уваги свідчення тих, хто бачив, що гроші справді передавалися, записи телефонних розмов і листування "електронкою".

Фахівці радять іти до нотаріусів. Вони допоможуть укласти договір і завірять його.

У разі, коли немає розписки, то вірогідність того, що гроші будуть повернені в судовому порядку дуже мала.

Якщо сума вимірюється не одним десятком тисяч, за українським законодавством потрібна згода чоловіка або подружжя на цю операцію. Якщо боржник переховується, гроші можна вимагати у дружини. За свої послуги нотаріус візьме один відсоток від суми угоди.

Якщо позичили сусіду до завтра, а це завтра все не настає, у суді сміливо можна заявляти про пеню, індекс інфляції, і 3% річних за користування грошима того, хто позичив.

Повну версію майстер-класу, як отримати позичені гроші назад - дивіться у сюжеті ТСН.


Читайте також:

Пинзеник радить банкам запропонувати боржникам "цукерку"

Як українці повертають кредити

Банки знизять процентні ставки за кредитами?


ВідеоЯк забрати позичені гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: