Як правильно піти у відпустку

Щоб ваш відпочинок не перетворився на неприємність, достатньо уважно прочитати трудове законодавство.

Перед тим, як піти у відпустку, краще добре вивчити юридичні нюанси. Інакше легковажні відпочивальники ризикують утратити гроші, або й саму роботу.

Для того, щоб ваш відпочинок не перетворився на неприємність, достатньо уважно прочитати трудове законодавство.

Відпочити і зарплату зберегти можна не лише в традиційній щорічній відпустці. Згідно із законом, крім студентської сесійної та соціальних відпусток можна отримати додатковий оплачуваний відпочинок якщо: ваша робота пов'язана з нервово-емоційним навантаженням, ви працюєте у шкідливих умовах чи маєте ненормований робочий день.

Тривалість відпусток не може перевищити 59 днів на рік. Якщо ж ви відгуляли не весь відведений строк - маєте право відпустку перенести .

Законодавством не встановлено терміну давності, коли працівник втрачає право на відпустку. Ця відпустка обов'язково має бути надана. А в разі звільнення виплачена грошова компенсація за всі невикористані відпустки.

Відпускні вам мають виплатити не пізніше, ніж за три дні до початку відпустки. В іншому разі ви маєте повне право вимагати її переносу. Закон оплачувану відпустку надав, закон, у певних випадках, її й позбавить.

Відпустка не надається громадянам які виконують роботу за цивільно-правовими договорами. Також не мають право на відпустки приватні підприємці. Якщо протягом відпустки вас спіткала недуга - терміново оформлюйте лікарняний. Работодавець зобов'язаний буде подовжити вам як щорічну, так і додаткову відпустку на ту кількість днів, яку ви прохворіли.

Юристи попереджають, що обов'язково все треба оформлювати письмово. Якщо людина їде у відпустку сама, її можуть звільнити за прогул. Хто буде доводити, що ця відпустка була погоджена в усній формі? Якщо погоджена письмово - то це інша річ.

Під час відпустки вас не мають права звільнити. І викликати на роботу без вашої згоди теж не мають права. Якщо ж ви погодилися перервати законний відпочинок - чекайте зарплати з урахуванням відпускних.

Захищати ваші права від начальницького свавілля візмуться у профспілці вашого підприємства, територіальних інспекціях праці і у Міністерстві праці і соцполітики. Остання ж інстанція - звісно суд.

Читайте також:

Черновецький на місяць віддав владу в Києві Партії регіонів

Янукович піде у відпустку у липні

Чиновники Латвії у відпустках ставали гастарбайтерами

ВідеоВідпустки за законом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: