Як прибрати запах секондхенду з речей у домашніх умовах

Автор
Ганна НосоваГанна Носова
Дата публікації
Перегляди
51к
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як прибрати запах секондхенду з речей у домашніх умовах

Позбавитись запаху секонд-хенду

Звичайно під секонд-хендом мають на увазі вживаний одяг та речі. Але це не зовсім так. Головне, що визначає секондхенд, так це відсутність на них бірки. Це може бути вживаний товар, товар, ціна на якого знижена, товар, що "залежався"у фірмових магазинах.

Весь секондхенд  проходить обов'язкову санітарну обробку формаліном та парою. Після санітарної обробки речі набувають специфічного, не дуже приємниого, запаху. Багато людей якраз і відлякує цей специфічний запах секондхенду під час його купівлі.

Розповідаємо, як позбавитися від запаху секондхенду.

  1. Найпростіше, що можна зробити - це ретельно випрати речі із секондхенду подвійною порцією порошку, що дезодорує, та антисептичним ефектом за максимально доступної для тканини температурі. Потім увімкнути додаткове полоскання з кондиціонером для білизни. Просушити на свіжому повітрі, краще на сонці  2-3 дні. Цей метод  працює, якщо запах несильний. 
  2. Замочити на добу в холодній воді з двома ковпаками ополіскувача. Періодично речі перемішувати.
  3. У 5 л теплої води розбавити одну столову ложку 10% нашатирного спирту. Якщо річ з натуральної тканини - замочити в розчині на годину. Якщо речі синтетичні - на 6 годин. Після замочування просушити одяг на свіжому повітрі 2-3 години. Потім попрати в пральній машині за максимально допустимої для тканини температури, додати ополіскувач або пару крапель ефірної олії. Просушити на свіжому повітрі. За такого способу треба пам'ятати, що не можна замочувати одночасно речі різного кольору.
  4. Ароматизована морська сіль із сильними ароматами, такими як морський, цитрус, хвоя. Розчинити на 5 кг одягу приблизно 1 кг солі у воді. Замочити одяг на 2 години та випрати в пральній машині з порошком. Цей метод підходить ще й для тих, хто хоче змити "чужу енергетику". Бажано знайти ароматизовану сіль без барвника, через те, що барвник може вплинути на колір.
  5. У 10 літрах теплої води розчинити 100 мл оцту, 100 г солі та 50 г соди й замочити речі із секонд-хенду в розчині до 8 годин. Після замочування  речі,  вижати, прополоскати та попрати в машинці з порошком і ополіскувачем (за бажанням).
  6. Водяною парою з праски. Спосіб підходить тканинам з віскози або бавовни. Річ треба попрати, висушити і пропрасувати за максимально допустимої температури з сильним поданням пари.
  7. Для шкіряних виробів, виробів з натурального чи штучного хутра із секондхенду можна спробувати мінусові температури.  Повісити виріб на 2-3 дні на свіже морозне повітря. Потім покласти до герметичного мішка з тканиною, просоченою ефірною олією, і залишити на деякий час.
  8. Вживаний одяг, який не можна прати, наприклад, верхній одяг необхідно покласти до великого пакету і пересипати содою. Вона вбирає неприємний запах,  і навіть якщо він повністю не зникне, то стане набагато слабкіший. Потім провітрити річ протягом декілька днів на свіжому повітрі. Замість соди або разом із содою до пакету можна покласти активоване вугілля, пакетики з чаєм, інші сорбенти. Усі ці сорбенти можна використовувати, щоб прибрати запах секондхенду зі взуття. Взуття поміщають до пакету, кладуть туди будь-який сорбент, щільно його  зав'язують і через декілька днів взуття виймають. Потім слід продезінфікувати взуття перекисом водню.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
51к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація