Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як минула декомунізація: демонтовано 2,5 тисячі пам'ятників і переменовано майже тисячу населених пунктів

Декомунізація почалася 2015 року.

В Україні за чотири роки в рамках декомунізації демонтували 2,5 тисячі пам'ятників і пам'ятних знаків, які пропагували тоталітарний режим, повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам'яті.

Від моменту ухвалення законів про декомунізацію перейменовано 987 населених пунктів і 25 районів, майже 52 тис. топонімів. Наразі необхідно завершити процес перейменування Дніпропетровської області в Січеславську та Кіровоградської в Кропивницьку і ухвалити зміни до Конституції щодо заборони Комуністичної партії.

Ще одна частина декомунізації – відкриття доступу до архівів репресивних органів тоталітарного режиму 1917-1991 років. Директор Галузевого архіву СБУ Андрій Когут каже, якщо раніше лідером з відкритості архівів комуністичних спецслужб була Чехія, то зараз - Україна.

За словами голови Інституту національної пам'яті Володимира В’ятровича, продовженням декомунізації має стати деколонізація. “Коли говоримо про деколонізацію, то маємо на увазі позбавлення від імперської спадщини, яка може бути використана для відновлення імперії. Росію використовує спільне минуле, аби відновити свій вплив на Україну. Закон про мову, закон про підтримання української мови в радіоефірі і врешті відновлення незалежної української Церкви - це і є початком процесу деколонізації. Це те, що нас потроху віддаляє від Росії, робить незалежними і сильнішими", - сказав він.

Крім того, В'ятрович вважає, що варто ухвалити закони, які б регулювали процес позбавлення впливу російського імперського минулого на нинішню Україну.

Нагадаємо, у травні 2015 року в Україні почалася декомунізація – процес позбавлення від радянської ідеології. Крім того, Інститут національної пам’яті ініціює перегляд дат заснування міст Дніпро і Павлоград. Передатацію міст запланували в межах деколонізації України.

Торік у листопаді нардепи підтримали перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. Голосування за перейменування Дніпропетровської на Січеславську провалили. Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про перейменування області на Дніпровську.

ВідеоУ Дніпрі дайвери втопили величезний бюст Леніна

Ватажку революції вдягнули яскраву бандану й прималювали вуса, аби перетворити на пірата. Ілліча, виготовленого з водостійкої смоли, підводникам подарували їхні прихильники. Так водолази поповнили колекцію підводного музею у Новомиколаївському кар’єрі. 

У Дніпрі дайвери втопили величезний бюст Леніна

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції