Як пройти крізь справжнє пекло і вижити. Історія легендарного ветерана США Шайло Гарріса

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Штаб-сержант приїхав до Києва, щоб підтримати воїнів АТО.

До Києва за підтримки America House приїхав штаб-сержант США у відставці Шайло Гарріс. Він на власному досвіді знає, що таке пост-травматичний стресовий розлад. 

Як йдеться у сюжеті ТСН.19:30, до України Шайло приїхав, аби поділитися своєю історією з учасниками бойових дій на сході та їхніми родинами.  Його книгу "Сталева Воля" нещодавно переклали українською.

А 5 відсотків від продажу передадуть на організацію психологічних тренінгів для ветеранів, організованих соціальним проектом "Переможці" та "Серце воїна".

Гарріс завжди знав, що хоче бути військовим.  Після теракту 9/11 в Нью-Йорку без жодного сумніву вступив до збройних сил США.

ВідеоШтаб-сержант Шайло Гарріс, який переніс 75 операцій, приїхав в Україну підтримати ветеранів АТО

"Нашу країну атакували, дуже схоже на те, що зараз коїться тут в Україні. Я не міг залишитись осторонь. Я вступив до збройних сил, аби боротися з поганими людьми, сподівався", - розповідає Шайло.

19 лютого 2007 року розділив життя Гарріса на до і після. Під час патрулювання в Південному Іраку службове авто підірвалося на саморобній вибухівці. Водій і він – єдині, хто вижили.

Шайло отримав опіки 35 % тіла. Втратив вуха, кінчик носа та три пальці. Провів у комі 48 днів та переніс 75 операцій.

"Коли я вийшов з лікарні, я бачив, що люди дивляться на мене, наче я бідний чоловік, але я не хотів співчуття, просто хотів щоб до мене ставилися повсякденно", - згадує Шайло.

Після лікарні був довгий період адаптації. Гарріс не міг звикнути до себе, картав себе за смерть побратимів. Проте тепер він не боїться говорити про свої травми, ані фізичні, ані емоційні.

ВідеоВін пройшов через справжнє пекло і залишився людиною – легендарний Шайло Гарріс у Сніданку з 1+1

"У певний момент я зрозумів, що саме я повинен себе взяти в руки.  Я мав зробити все, аби стати людиною, котрою я мав бути – чоловіком  котрим я завжди був, але кращим", - розповідає Шайло.

У 2014 році Гарріс написав книгу  "Сталева воля: моя подорож крізь пекло, аби стати тією людиною, якою я мав стати",  у якій він ділиться своїм досвідом.

"Я вирішив написати книгу, тому що як і в українській армії, в американських збройних силах величезна кількість ветеранів накладає на себе руки.  Я мав одну ціль, казав собі - якщо книга врятує бодай одне життя - тоді воно того варто", - продовжує Шайло.

У Києві із американським військовим зустрівся учасник проекту "Переможці" Дмитро Блохін. Він в АТО втратив пальці лівої руки та м'язи на ногах і руках.  Разом із дружиною Лілею та куратором проекту Соломією Вітвіцькою,  Блохін зустрівся із Гаррісом в "Піца Ветерано" у Києві.

Легендарний Американський ветеран Шайло Гарріс _4

За словами Дмитра, в книзі Гарріса він побачив багато спільного. "Дуже багато співпадінь. Не очікував. З розумінням, якось споріднено все, наче свою історію читаєш", - каже Дмитро.

Своєю ж історією Шайло Гарріс охоче ділиться з пацієнтами Київського військового госпіталю та ветеранами АТО. Сподівається, що саме його приклад підштовхне українських військовиків не приховувати свої психологічні травми.

Заступник директора департаменту з міжнародної мережі Юлія Соцька.

Залиште свій коментар

Вибір редакції