Як швидко відновитися після коронавірусу: лікарка дала поради
Людині потрібно багато рухатись.

Лікарі порадили, як швидко відновитися після коронавірусу. Після COVID-19 важливо не впадати у депресію і рухатись.
Про це "Фактам" розповіла лікарка-пульмонолог вищої категорії, завідувачка центром пульмонології, алергології та клінічної імунології клініки "Феофанія" Світлана Гук.
"Важливо не залежуватися. У пацієнтів, які хворіли без ускладнень, виникає неймовірна слабкість: і фізична, і моральна, аж до депресії. Потрібно, щоб близькі та друзі "ворушили" людини, у якої велике бажання лягти на бік, сховатися під ковдрою і чекати, коли прийде здоров'я", - сказала Гук.
Вона підкреслила, що після хвороби м'язи можуть бути в'ялими, а через втрату апетиту може посилитися білкове голодування. У такому стані, за словами лікарки, важливо себе змусити робити щось.
"Несила прогулятися парком - пройдіть кімнатою, постійте на балконі, помахайте руками. Організм відгукнеться - з кожним днем буде все легше", - розповіла Гук.
Вона відзначила, що таблеток від втоми немає. "Однозначно треба розганяти кров - просто ходити, гуляти. Коли працюють м'язи ніг і голова приходить до ладу", - сказала лікарка.
Нагадаємо, раніше Світлана Гук розповідала, коли інфікованому коронавірусом потрібна госпіталізація. Якщо у хворого є складні захворювання, то краще лікуватися в стаціонар.
Відео Обійми в коронавірусну епоху: як зменшити ризик зараження під час контакту з близькими
Сьогодні Міжнародний день обіймів. Обійми - такий звичний нам і приємний ритуал, який пандемія COVID-19 і необхідність дистанції ледь не поставила під заборону. Адже такий близький контакт збільшує ризики інфікування. Але є гарні новини - вчені розробили правила безпечних обіймів. Детальніше про це і якими бувають обійми в ковідну епоху - дивімось.
