Партнерський Матеріал
  • Кількість переглядів 10964

В ломбард речі можна здавати не тільки як заставу, але і продавати там непотрібне.

Старі й непотрібні речі необов'язково зберігати в кутку, на них можна заробити. Існує стереотип, що здавати будь-що в ломбард можна тільки як заставу, але насправді речі можна просто не забирати, отримавши необхідну суму одразу. І так буде набагато зручніше і швидше, ніж продаж на стихійному ринку або інтернет-майданчику. У ломбарді можна і купувати речі — як дорогоцінні метали, так і техніку. Разом з мережею ломбардів "Благо" пояснюємо на гіфках із "Друзів", як все працює, і відповідаємо на найпоширеніші запитання.

Я здав золотий ланцюжок у ломбард, отримав гроші, тепер хочу повернути назад, а його продали. Що робити?

Тут важливо розуміти, що ломбард у жодному разі не продасть ваш виріб до закінчення терміну кредитування, зазначеного в договорі. Але навіть після цього клієнту ще дається деякий час (так званий контрольний термін зберігання), упродовж якого він може ще повернутися за своїм виробом. Протягом цього терміну клієнт може викупити його, або ж подовжити термін договору. Якщо цього не зробили, виріб інкасується, після чого він може бути проданий державі або третім особам.


Чи правда, що в ломбард можна принести старий телефон і отримати за це гроші? А скільки?

Так, безумовно. У ломбарді можна отримати гроші за стару, але робочу техніку. Сума, яку вам запропонують за телефон, залежить від моделі, стану апарату і комплектації. Зазвичай це 70-80% від ринкової вартості нового товару. Якщо це стосується дорогоцінних металів — оцінка залежить від ціни цього металу на світовій біржі.

А в ломбарді можна купувати речі? Як переконатися, що вони не крадені?

Так, у ломбарді можна придбати абсолютно різні речі: мобільні телефони, комп'ютерну, побутову техніку, безліч товарів для дому, спорту, хобі. Під час приймання застави обов'язково перевіряють паспорт та ІПН, роблять копії документів і прикріплюють їх до договору кредитування. Крім цього, в "Благо" всі мобільні телефони перевіряють за IMEI в базі МВС. Якщо пристрій значиться як вкрадений, ломбард має від нього відмовитися. У компанії також є внутрішня політика безпеки, а контрольно-ревізійна служба налаштовує роботу з заставами так, щоб шахраї не змогли здати крадені речі.


Що відбувається з речами, після того, як їх здали у ломбард?

Всі речі, які клієнти здають в ломбард, маркуються, поміщаються в спеціальне сховище з кодованим замком. До зберігання золота висуваються ще більш суворі вимоги: золоті вироби зберігаються в сейфі, окремо один від одного. Сховище в ломбарді — це практично банківська комірка.


Що найкраще здавати в ломбард, щоб отримати побільше грошей?

У ломбарді можна отримати кредит під заставу золота, срібла або техніки, а також широкого переліку товарів для спорту та хобі. Як правило, на сайті ломбардів можна ознайомитися з умовами, у багатьох є вбудований калькулятор. І завжди можна отримати консультацію телефоном. Також слід ознайомитися зі спеціальними вигідними пропозиціями, якщо такі є. В "Благо" зараз діє подвійна оцінка золотих виробів, тобто за 1 грам золота 585 проби можна отримати 1 300 грн. А для тих, хто вперше бере кредит, — ставка буде лише 0,001% на день.

Бачив, що ломбарди видають беззаставні кредити. У чому підступ?

Це не зовсім правильно, беззаставні кредити видають мікрофінансові компанії. Найчастіше вони працюють поруч із ломбардами або на правах суборенди. Причина — такі кредити сьогодні дуже популярні у населення, що дозволяє людині вибрати у відділенні той кредит, який найбільше підходить під її вимоги: під заставу або без застави. Це зручно і економить час клієнта, адже не потрібно думати, що залишити як заставу, доставляти у відділення (особливо, якщо йдеться про великогабаритні застави), витрачати час на оцінку. Звичайно, за простоту і комфортність доведеться платити, тому кредити без застави трохи дорожче ломбардних.


Чим ломбард вигідніший за інтернет-майданчик або стихійний ринок?

Для тих клієнтів, які хочуть отримати гроші за річ, ломбард вигідніший тим, що суму за товар ви отримуєте одразу в момент звернення. Вам не потрібно чекати, коли знайдеться покупець. Більш того, перевірити товар перед інтернет-купівлею або за короткий час на ринку набагато складніше.

Якщо я здав телефон у ломбард, це ж чужа людина буде в ньому порпатися? Вона ж може вкрасти мої дані?

Як правило, в кожному ломбардному відділенні діє система безпеки, введені алгоритми зберігання речей, доступ до застав можливий тільки для співробітників ломбарду і здійснюється під відеоспостереженням. Тому виключено, що хтось буде користуватися заставним телефоном або завантажувати дані.

 

Залиште свій коментар