Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як так вийшло і що робити: Найєм прокоментував "шулерську" поправку до закону про Антикорупційний суд

Він сказав, хто зможе уникнути покарання через поправку.

Мустафа Найєм прокоментував скандальну поправку в законі про Антикорупційний суд на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з нею фігуранти десятків справ НАБУ можуть скористатися послугами "рідних, корумпованих апеляційних суддів". "Це чисте шулерство", - підкреслив Найєм.

Як так сталось

За словами Найєма, правку просто не озвучили ані під час фінального засідання профільного комітету, ані в сесійній залі. Так, після перерахування всіх правок була сказана лише одна фраза "і інші техніко-юридичні правки". "АЛЕ. Це - НЕ техніко-юридична правка, а істотне доповнення, яке змінює суть документа, яку глава комітету зобов'язаний був зачитати, але не став", - наголосив Найєм.

Єдиний документ, де є згадка цієї правки - це стенограма попереднього засідання профільного комітету від 21.05. Там йдеться про те, що ця поправка нібито створена за вимогою Венеціанської комісії. Але Найєм зазначає, що у жодному офіційному документі або релізі Венеціанської комісії такої вимоги немає. Окрім цього, ця зміна не була відображена в таблиці до другого читання.

"Тобто, парламент не розглядав і не міг голосувати за редакцію цієї норми, а голосував за те, щоб справи НАБУ розглядалися в Антикорупційної палаті ВАСУ. Навіщо навмисне було вводити парламент в оману - це питання, яке б хотів задати Руслану Князевичу", - сказав Найєм.

Чим це небезпечно

Окрім цього, він пояснив що цей невеликий абзац дозволить апеляції по всіх справах НАБУ, які зараз в судах і будуть передані в суди загальної юрисдикції до запуску Антикорупційного суду, розглядати в наявних корумпованих судах. "Це може торкнутися Миколи Мартиненка, Романа Насирова, Геннадія Труханова, Олександр Онищенко, Борислав Розенблат і т.д. Всього близько 130 (!) Справ", - пояснив нардеп.

Як це виправити

За його словами є два способи. Перший - вже зараз внести окремий законопроект зі змінами до підписаного закону. Другий - дочекатися другого читання президентського законопроекту 7441 про судоустрій і зареєструвати відповідну правку до другого читання.

Раніше у НАБУ заявили, що завдяки цій поправці до закону про Вищий антикорупційний суд низка топ-чиновників може уникнути покарання за вчинені злочини. Правка ввела до закону норму, за якою апеляційні скарги щодо вироків у справах НАБУ і САП, озвучених до створення антикорупційного суду, буде розглядати не антикорупційний суд, а апеляційні суди загальної юрисдикції. 

ВідеоЯкі топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Страшний сон хабарників - Вищий антикорупційний суд може запрацювати через півроку. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник. А от чи готові до цього наші народні обранці, і чи вважають себе його новими клієнтами – розпитали журналісти ТСН. 

Які топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається створення Антикорупційного суду. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон 9 червня, а український президент через два дні – 11 червня. 

Створення Антикорупційного суду має завершити масштабну антикорупційну реформу в Україні та дати поштовх до подальшої активної співпраці із західними партнерами, оскільки ухвалення цього законопроекту було чи не найважливішою вимогою для подальшого фінансування з їхнього боку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції