Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Як у кіно": жителі села під Запоріжжям розповіли про пережитий торнадо

Люди кажуть, що ніколи не бачили нічого подібного.

Зірвані дахи, повалені дерева, потрощені хати – такими стали наслідки того, що селом поблизу Запоріжжя пронісся потужний буревій. За кілька хвилин він знеструмив три сотні будинків і зірвав дахи з десятків обійсть, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одразу кілька бригад рятувальників працюють цілодобово – намагаються розчистити вулиці й подвір’я, на які впали старі дерева. У Максимівці на кожному подвір’ї нині рубають, пиляють, тянуть нові дроти – люди, як можуть, усувають наслідки негоди. Потужний буревій налетів на село зненацька напередодні. "Нічого не було видно, все було просто біле", - кажуть очевидці.

Відео Повалені дерева та потрощені хати: селом поблизу Запоріжжя пронісся потужний буревій

За кілька хвилин знеструмив три сотні будинків і зірвав дахи. Про наслідки негоди – у сюжеті.  

Повалені дерева та потрощені хати: селом поблизу Запоріжжя пронісся потужний буревій

Селяни згадують, що шквальний вітер зривав покрівлю, виривав двері та валив стовпи. "Спочатку просто дощик, ще сонце світило – та, дурниця, ще розвісила білизну. І ось п’ять хвилин буквально – і як у кіно. Забігли в хату, двері зірвало, я закрила – гуркіт. Жах це просто", - розповідає про пережите Маргарита Клєван.

Торнадо гуляв Максимівкою якихось кілька хвилин, проте й цього було достатньо, аби знеструмити та потрощити електромережу й дахи будинків. Усе село досі буквально засипане поламаним гіллям – вирвані дерева, потрощені паркани, зірвані дахи. Суму збитків ще не підрахували, проте й без того видно, що шкоди буревій заподіяв добряче. Дах на місцевій школі доведеться повністю міняти, школярі самі збіглися на подвір’я прибирати і допомагати, чим можуть. "Бо ми розуміємо, що нам тут навчатися", - кажуть вони.

Без покрівлі стоїть і місцева амбулаторія. Енергетики намагаються відновити електропостачання – бригада працює з самого ранку, але наразі без світла у селі більше 300 будинків. "Світла немає", - констатує голова Максимівської сільради Олена Байдукова. У сільраді складають списки жителів, чиє житло пошкодив буревій, та сподіваються на допомогу від району, адже в сільському фонді на ліквідацію наслідків негоди закладено лише 5 тисяч гривень. Допомогти будматеріалами вже зголосились місцеві фермери. Селяни квапляться перекрити зірвані дахи – найближчими днями синоптики обіцяють потужні зливи. Єдина приємна новина: дровами село тепер забезпечене надовго.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Фотогалерея На Луганщині потужний буревій залишив гімназію без даху (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції