Як врятувати енергосистему: голова "Укренерго" назвав дієвий спосіб

Як врятувати енергосистему: голова "Укренерго" назвав дієвий спосіб

"Укренерго" / Фото: УНІАН

Атаки, ймовірно, триватимуть. І ми маємо бути готовими,

Готуючись до цієї та наступної зими, Україна має невідкладно розпочати будівництво об'єктів розподіленої генерації. Роззосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

Про це на форумі "Війна й енергетика. Як це впливає на бізнес" заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

За його словами, Україна повинна просити додаткові системи ППО для захисту того, що відновлюється. Але також потрібно розгортати нові генерувальні потужності, щоб переконатися: якщо росіяни знову здійснять ці атаки, вони не зможуть сконцентруватися на 10 чи 15 великих електростанціях, а матимуть справу з величезною кількістю малих.

"І тут ми підходимо до питання децентралізації генерації. І робити це треба не після перемоги, не після війни, а просто зараз. Треба починати просто зараз", – зазначив Володимир Кудрицький.

Очільник "Укренерго" також нагадав, що загалом внаслідок семи останніх російських атак на об'єкти енергетики Україна втратила близько 9 гігаватів генерувальних потужностей. Це еквівалентно обсягу енергоспоживання Нідерландів упродовж трьох місяців або сукупному споживанню Словаччини та країн Балтії.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація