Як відновлюються ферми та за якою ціною можна буде придбати полуницю цього року

Як відновлюються ферми та за якою ціною можна буде придбати полуницю цього року

Дата публікації
Перегляди
4903
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Як відновлюються ферми та за якою ціною можна буде придбати полуницю цього року

Поки триває боротьба з російським агресором, підприємці дбають про те, щоб українці зустрічали перемогу із щедрим урожаєм. Як фермери працюють в умовах війни і оговтуються після окупації, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

"Роботи почалися дуже пізно. Ми порушили графік обробки рослин. Я не встиг зробити обрізку. Не знаю, що з цього вийде", — розповідає власник невеликої сімейної ферми на Житомирщині Валентин Мовчун. На 3 гектарах вирощують лохину та полуницю. Він взявся реанімувати саджанці кілька днів тому, бо раніше дорога до ферми була перекрита через бої, до того ж замінована. Раніше Валентин працював зі своїм сином Ярославом, але зараз той служить у ЗСУ.

Валентин Мовчун

Зазвичай за сезон на фермі збирають 5 тонн лохини та 10 тонн полуниці. Проте цього року фермер розраховує лише на врожай лохини – на жаль, саджанці полуниці заросли бур'яном. Валентин Мовчун каже, що полуниця, яку вдасться виростити, роздасть людям безкоштовно.

А на ягідній фермі на Київщині вирощують полуницю, малину, лохину та смородину на 500 гектарах – у промислових масштабах. Зараз на фермі готуються до сезону, але спочатку потрібно ще позбутися наслідків ворожого обстрілу – відбудувати зруйновані господарські будівлі та зібрати уламки снарядів із полів. Незважаючи на це, фермери планують зібрати тисячу тонн ягід, як торік – хоча полуниці цього року буде набагато менше.

Наразі ціни на полуницю стартують від 140 грн за кг – це пов'язано з тим, що південні регіони тимчасово окуповані, тож урожай на ринки доставити неможливо. Постачають полуницю тільки із Закарпаття, проте за кілька тижнів підключаться й інші регіони, тому ціни знизяться.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація