Як виготовити опору для кущів власноруч: п'ять способів

Автор
Тетяна МележикТетяна Мележик
Дата публікації
Перегляди
3723
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як виготовити опору для кущів власноруч: п'ять способів

Як виготовити опору для кущів своїми руками: п'ять способів / Фото: pixabay.com

Якщо у вас в саду ростуть півонії, смородина, хризантеми, високорослі флокси, плетисті троянди або аґрус, варто запам'ятати, що ці кущі потребують опори. Їх можна виготовити самостійно з того, що є під руками. Як зробити опору для кущів, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Опора для кущів: навіщо вона потрібна

Опора для кущів відіграє дуже важливу функцію. Її потрібно встановлювати, щоб усунути одразу кілька проблем:

 • гілки не будуть лягати на землю, а тому не буде безконтрольного розмноження бічними пагонами;
 • ягоди та бутони не будуть торкатися ґрунту і залишатимуться чистими;
 • на піднятих гілках легше збирати ягоди;
 • кущі будуть краще переносити важкі погодні умови (вітер, дощ);
 • крона набуде правильної форми;
 • ділянка матиме більш доглянутий вигляд;
 • рослини не будуть гнити через контакт із землею.

П'ять способів виготовити опору для кущів із підручних засобів

В магазинах можна знайти чимало вже готових опор, однак, за бажання заощадити, можна виготовити такий предмет самостійно:

 1. Дерев'яні кілочки - найдоступніший і найпростіший спосіб. Якщо їх правильно та якісно встановити, то така опора прослужить не один рік. Для одного куща потрібно 4-5 кілочків (залишки нетовстого бруса, обрізки дерев тощо). Їх необхідно вбити в землю навколо куща, щоб над поверхнею залишилося не більше 50 см. До однієї опори прикріпляють дріт або міцний шпагат, піднімаючи ним гілки, які лежать на землі, а потім переходять до іншої опори, поки не вийде закінчене окантування. Замість дроту можна використати і дерев'яні бруси, тоді їх потрібно закріпити саморізами.
 2. Залізна основа - це найстійкіша і найдовговічніша опора. А якщо у вас вже є обрізки труб, то на роботу піде максимум година часу. Труби забивають поруч із кущем, зафіксувавши в отворах відповідні до розміру деревинки (бруски, палиці тощо). На них потім накладають рейки (наприклад, вузьку дошку, тонкий брусок), які кріпляться саморізами.
 3. Основа з пластикових труб - така конструкція має презентабельний вигляд, а ще вона досить довговічна. Вам знадобляться товстий одножильний провід в ізоляції або арматурний склопластик (до 4 мм) - 4-5 метрів та пластикові труби - 4 м. Труби потрібно нарізати, вбити в ґрунт, а на кінцях зробити отвори для майбутнього окантування.
 4. З газонних ліхтариків - якщо у вас є поламані ліхтарики, вони ще можуть знадобитися для опори. Така конструкція досить міцна, однак на великі навантаження вона не розрахована. Але для квітів та молодих кущів вона буде ідеальною. У ліхтариків потрібно зняти верхню частину з плафоном. Вбити отриману пустотілу трубу в землю навколо куща, а потім зробити окантування з дроту.
 5. Металопластикові труби - практична та дуже гарна на вигляд опора для кущів. Щоб вона була стійкою, вам знадобиться всього лише три стійки. Трубу для цього потрібно нарізати на три однакові відрізки (70-90 см), а із залишків зробити два обручі. Для згинання труби можна використовувати бочку. Після того, як ви намотали на неї трубу, останню потрібно зафіксувати десятисантиметровим відрізком шлангу. Так окружність не буде розгортатися. В верхню частину стійок забийте дерев'яні кілочки. Саме на них буде фіксуватися верхній обруч за допомогою саморізів або цвяхів. А другий обруч натискається на нижню частину і так конструкція встановлюється. Нижній обруч повинен розташовуватися на 20-30 см вище землі.

Якщо робити правильне і своєчасне обрізання чагарників і кущів, можна не турбуватися про опори. Однак у період вегетації та квітіння гортензій, півоній та інших квітів опора для куща дуже важлива.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3723
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація