Як вижити, коли замість таксиста – маніяк: українцям дали цінні поради

Дата публікації
Перегляди
6863
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як вижити, коли замість таксиста – маніяк: українцям дали цінні поради

Фото: Associated Press

Свіжий приклад зґвалтування нагадав про необхідність пильнувати в машині з незнайомцем.

У столиці затримали таксиста, який зґвалтував і пограбував свою пасажирку, а потім залишив її в лісі на трасі. Як убезпечитися і звести ризики до мінімумів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми зупинилися, він побіг у туалет, його не було близько хвилини, він підійшов до машини і почав до мене чіплятися", - каже пасажирка. Чоловіка підозрюють у зґвалтуванні та пограбуванні, в поліції кажуть, що він неодноразово мав проблеми з законом. Антон у причетність колеги до злочину вірити не хоче: "Ця машина може бути в оренді, міг узяти в сусіда. Не факт, що конкретно був таксист".

У столиці затримали таксиста, який пограбував і зґвалтував пасажирку

У столиці затримали таксиста, який пограбував і зґвалтував пасажирку

Таксисти легко знаходять контакт із людьми, їм довіряють, бо вони завжди на видноті. Проте в асоціації таксистів попереджають – ліцензованих перевізників нині 1% від загальної кількості, а серед решти може бути вовк в овечій шкурі: "Хоче пограбувати когось, але сам слабий характером  і не може зробити це на вулиці, у великому місті це важко. Влаштовується на таку роботу, де залишається сам на сам зі своєю жертвою".

Тому пасажирам радять ніколи не забувати про безпеку. "Ні в якому разі не ловити машину з колес чи економ-клас. Бажано взяти дорожче, але з репутацією", - кажуть знавці.  Під час поїздки варто не встрявати в розмови, не брати їжу чи питво, зберігати пильність і тримати напоготові сумочку: "Батарейка – гарний предмет, жорсткий, кріпкий. Якщо ви правильно візьмете і зробите удар навідмаш, що в ніс, що в гортань, що в район вискової кістки – це призведе до дуже поганих наслідків. Якщо не хочете бити, хапаєте за гортань, і він уже не хоче з вами нічого", - радять жінкам.

Те саме можна повторити з помадою, щіточкою для пудри, гребінцем, парасолею, телефоном, ключами – їх слід затиснути між пальців у кулак і завдавати ударів, але передусім кликати на допомогу, а діяти лише у випадку реальної загрози: "Є кулькова ручка – теж дуже гарний предмет. Зробити комбінацію: шия – пах – шия". Інший варіант – розпилите в обличчя нападнику парфуми чи лак для волосся, а також смикате кермо – краще створити аварійну ситуацію, але залишитися живою та не зґвалтованою.

Таксисти ж наголошують, що самі часто не в меншій небезпеці, ніж пасажири – Олександрові не раз погрожували ножем. Психологи ж радять покладатися на власні відчуття: "Якщо ви сідаєте в машину та відчуваєте дискомфорт на перших же секундах – просіть зупинитися і виходьте. Це може вартувати життя".

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6863
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація