Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як заохотити дитину харчуватися здоровою їжею: Супрун оприлюднила сім порад

Поради допомогла складати біолог і науковий блогер Дар'я Прокопик.

Кожну дитину можна заохотити не лише їсти здорову їжу, а робити це із задоволенням, каже в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона оприлюднила сім порад для батьків, як заохотити дитину харчуватися здоровою їжею - ці поради допомогла скласти біолог та наукова блогерка Дар'я Прокопик.

Порада № 1. Привчайте дітей до різних смаків.

"Для того, щоб звикнути до нових продуктів, дітям інколи потрібно скуштувати їх 7-12 разів. Не варто змушувати дітей їсти овочі. Достатньо того, щоб вони завжди були доступними, і діти бачили, що ви самі це їсте. Рано чи пізно цікавість візьме гору, і дитина спробує, а потім звикне до повноцінного раціону", - каже блогер.

Також Прокопик не рекомендує “маскувати” овочі в стравах. "Якщо постійно маскувати моркву, дитина ніколи не стане добровільно їсти моркву", - пояснює вона.

Діти мають їсти корисні продукти свідомо. Не варто поєднувати в одній страві улюблені та нові компоненти, інакше нове дитина не їстиме.

Порада №2. Їжте разом та без телевізора.

Біолог каже, що діти, які харчуються разом зі своєю сім'єю, як правило, їдять більш здорову їжу. Вони менш схильні голодувати та навпаки, мають менші ризики набрати зайву вагу. Важливо також навчати дитину їсти у відповідному середовищі. "Наприклад, діти, які їдять перед телевізором, схильні до вибору менш безпечних та корисних продуктів. Дослідження вказують, що саме ця звичка може привести до переїдання та підвищеного ризику ожиріння у дітей", - каже Дар'я Прокопик.

Порада №3. Встановіть регулярний режим харчування.

Це стосується як сніданку, обіду та вечері, так і проміжних перекусів. Режим харчування повинен стати рутинним для вашої дитини.

Порада №4. Не використовуйте їжу як нагороду чи покарання.

"Не “розплачуватись” морозивом за спожиту броколі. Такі хабарі не сприяють здоровим харчовим звичкам. Їжа - перш за все, джерело поживних речовин та енергії для нашого організму", - пише Прокопик.

Порада №5. Слідкуйте, щоб дитина пила достатньо води.

Загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей: діти від 1-4 років мають пити від 2-4 склянок, діти 4-8 років - 5 склянок, діти 9 -13 років - 7-8 склянок, 14 і більше: від 8 до 11 склянок.

Денну норму води дитина може отримати не тільки споживаючи воду, але і з харчових продуктів.

Запивати їжу можна і треба. Вживання води під час їжі допомагає травленню і запобігає зневодненню та закрепам.

Порада №6. Обмежте їжу з великою кількістю калорій, жиру, цукру та солі й пропонуйте альтернативу.

Це стосується солодощів, чипсів, солодких газованих напоїв та інших продуктів, бідних на поживні речовини та з високим рівнем калорійності. Крім порожніх калорій, вони містять ароматизатори, що привчають дітей до сильних штучних смаків. У порівнянні з ними, звичайна та корисна їжа вже не так смакуватиме.

Альтернативними солодощами можуть стати свіжі та сухі фрукти, десерти на основі горіхів, сиру, несолодкі йогурти, узвари та смузі.

Порада №7. Будьте прикладом для своїх дітей. Вони всього навчаються у вас.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції