SMS та віруси: найпоширеніші способи мобільного шахрайства

У мобільних телефонах українців поширюються мобільні віруси, які викрадають з пристроїв не тільки гроші з рахунків, але й приватні дані.

Мобільний телефон став одним з найбільш небезпечних інструментів технічно підкованих аферистів. Жертвами хай-тек шахраїв щороку стають сотні українців, серед них навіть ті, хто вважає себе "просунутим юзером".

Останнім часом серед телефонів поширюються віруси. Приховані програми можуть не тільки викрадати з пристрою усі приватні дані, але й, наприклад, автоматично і таємно від власника відправляти повідомлення на короткі платні номери – за одну SMS знімається по 30-40 гривень.

Крім того, мобільники збагатилися потужними операційними системами і новітніми технологіями, які відкривають шахраям ще більше способів заволодіти чужим майном. Так, поширений нині Bluetooth, який використовується для передачі музики, картинок, візитних карток, можна точно також застосувати для передачі вірусів.

"Якщо, наприклад, у метро зробити пошук пристроїв Bluetooth, мінімум 5-6 знайдеться абсолютно відкритих і незахищених для пошуку інформації", - скаржиться начальник департаменту розвитку і управління послугами Сергій Самокрик.

"Чомусь ми навчаємо дітей не відкривати двері незнайомим людям, але водночас у телефоні є точно такі самі двері, і є до них ключик", - пояснив експерт.

Зміст телефонної книги чи SMS-повідомлень, якщо він стане відомий зловмиснику – вже само по собі неприємно. Разом з тим, часто абоненти, щоб не забути, пишуть в телефоні паролі від банківських рахунків, чи пін-коди до кредитних карт - вірус в такому мобільному може вилитись у тотальне пограбування.

"Потрапив у телефон вірус починає працювати як троян. Починає повідомлю вати тому, хто його надіслав, інформацію", - зауважив Самокрик.

Щоб уникнути неприємностей фахівці радять детально читати інструкцію до телефону. Вимкнути Bluetooth і вмикати тільки якщо необхідно. А ще - не приймати повідомлення від невідомих людей.

Та доходи зловмисникам продовжують і старі способи шахрайства. Шахраї давно вже ловлять довірливих жертв у соціальних мережах . Зазвичай вони зламують сторінки друзів і нібито від імені друга відправляють повідомлення, в яких просять про допомогу – наприклад, терміново поповнити телефонний рахунок.

Тому перш ніж поповнити комусь рахунок - зателефонуйте . Якщо пропонують виграти гроші – знайте, що швидше програєте. За словами начальнику відділу безпеки мобільного оператора, були випадки, коли шахраї знімали з рахунків шалені суми. Абонентів просили оформити на себе SIM-картки, а далі – вже за кордоном, у роумінгу, використовували на платних сервісах.

Поки інформація про дзвінки доходила до українських операторів, рахунок абонента встиг "вийти в мінус" на десятки тисяч гривень.

Читайте також:

Українські хакери викрали із західних банків понад 40 млн доларів

"Сірі" мобілки в Україні відключати не будуть

В Україні ошукали покупців iPhone через Інтернет на 50 тисяч грн

Донецький шахрай "продавав" свою печінку онкохворим

ВідеоВтрапити в халепу з власної волі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: