Як змусити владу реалізовувати потреби громадян – поради активістів

Українцям необхідно бути наполегливими.

Змусити чиновників залатати ями на дорогах та облагородити райони міста абсолютно реально, якщо знати певний алгоритм дій та бути достатньо наполегливим.

У цьому переконані активні громадяни України, які особисто зуміли добитися результатів, йдеться у сюжеті "Сніданку з "1+1".

Зокрема, волонтер організації "Укряма" Дмитро Шевцов переконаний, що кожний водій, який обурюється незадовільним станом доріг, може легко примусити владу залатати яму.

Для того, аби позбутись її, достатньо просто сфотографувати проблему і оформити заявку на сайті "Укряма", який розробили активісти.

"Ви заходите на свою яму, роздруковуєте заяву, підписуєте і відправляєте за адресою, котра там уже вказана",  - пояснив волонтер.

Активіст переконує, що на заяву відповідні служби зобов'язані реагувати та реагують. По всій країні в такий спосіб відремонтовані вже сотні ділянок.

Щодо покращення життя у місті, то за словами активної киянки Світлани Крупчан, своїми зусиллями можна змінити цілий мікрорайон.

Вони з сусідами вирішили взяти контроль над місцем, де живуть, в свої руки та організували комітет мікрорайону.

"Об'єднались активні люди, які проживають на певній території і вирішили не просто сидіти і дивитися з вікна, на якісь проблеми, а вийти  подумати як їх змінити", - розповіла Крупчан.

Як українці можуть контролювати владу

Для того, аби мати вплив на владу, треба об’єднуватися активним громадянам. Зокрема, для того, щоб відремонтували яму, достатньо просто сфотографувати її і оформити заявку на сайті «Укряма». Наприклад,  в Івано-Франківську активні громадяни взялись змінювати ціле місто. Завдяки ініціативі «Тепле місто» там з’являються велосипедні доріжки, дитячі парки та спортивні комплекси.

Активістка зізнається, що легко не було, адже влада не завжди йшла назустріч. Але завдяки наполегливості їм вдалося змінити район до непізнаваності. Наприклад, парк з сумнівною репутацією перетворився на європейське місце відпочинку.

Більш того, наприклад, в Івано-Франківську активні громадяни взялись змінювати ціле місто. Завдяки ініціативі "Тепле місто" там з'являються велосипедні доріжки, дитячі парки та спортивні комплекси.

"Контролювати владу  - це те, чого українцям треба  терміново навчитись", - переконаний  координатор "Відкритого університету Майдану" Остап Стасів, який  разом з однодумцями заснував "Школу свідомого громадянина".

"Люди чекали, що хтось візьме відповідальність на себе і вирішить їхні проблеми. Сьогодні Свідомий громадянин – це та людина, яка не чекає манни небесної, а людина, яка готова цю відповідальність взяти на себе",  - переконаний Стасів.

Осередки "Школи свідомого громадянина" наразі вже діють по всій країні. Туди можна прийти зі своїми ідеями змін і там допоможуть оформити проект і навчать, як змусити владу втілити його в життя.

Нагадаємо, що раніше у столиці відкрилася перша екстремальна траса для сноубордистів, яку спорудили власноруч небайдужі кияни, волонтери та бійці "Азову".  Снігова гірка трохи більше 150 метрів та спуск облаштований усім необхідним і для лижників-початківців, і для професійних спортсменів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: