Як змусити владу реалізовувати потреби громадян – поради активістів

Українцям необхідно бути наполегливими.

Змусити чиновників залатати ями на дорогах та облагородити райони міста абсолютно реально, якщо знати певний алгоритм дій та бути достатньо наполегливим.

У цьому переконані активні громадяни України, які особисто зуміли добитися результатів, йдеться у сюжеті "Сніданку з "1+1".

Зокрема, волонтер організації "Укряма" Дмитро Шевцов переконаний, що кожний водій, який обурюється незадовільним станом доріг, може легко примусити владу залатати яму.

Для того, аби позбутись її, достатньо просто сфотографувати проблему і оформити заявку на сайті "Укряма", який розробили активісти.

"Ви заходите на свою яму, роздруковуєте заяву, підписуєте і відправляєте за адресою, котра там уже вказана",  - пояснив волонтер.

Активіст переконує, що на заяву відповідні служби зобов'язані реагувати та реагують. По всій країні в такий спосіб відремонтовані вже сотні ділянок.

Щодо покращення життя у місті, то за словами активної киянки Світлани Крупчан, своїми зусиллями можна змінити цілий мікрорайон.

Вони з сусідами вирішили взяти контроль над місцем, де живуть, в свої руки та організували комітет мікрорайону.

"Об'єднались активні люди, які проживають на певній території і вирішили не просто сидіти і дивитися з вікна, на якісь проблеми, а вийти  подумати як їх змінити", - розповіла Крупчан.

ВідеоЯк українці можуть контролювати владу

Активістка зізнається, що легко не було, адже влада не завжди йшла назустріч. Але завдяки наполегливості їм вдалося змінити район до непізнаваності. Наприклад, парк з сумнівною репутацією перетворився на європейське місце відпочинку.

Більш того, наприклад, в Івано-Франківську активні громадяни взялись змінювати ціле місто. Завдяки ініціативі "Тепле місто" там з'являються велосипедні доріжки, дитячі парки та спортивні комплекси.

"Контролювати владу  - це те, чого українцям треба  терміново навчитись", - переконаний  координатор "Відкритого університету Майдану" Остап Стасів, який  разом з однодумцями заснував "Школу свідомого громадянина".

"Люди чекали, що хтось візьме відповідальність на себе і вирішить їхні проблеми. Сьогодні Свідомий громадянин – це та людина, яка не чекає манни небесної, а людина, яка готова цю відповідальність взяти на себе",  - переконаний Стасів.

Осередки "Школи свідомого громадянина" наразі вже діють по всій країні. Туди можна прийти зі своїми ідеями змін і там допоможуть оформити проект і навчать, як змусити владу втілити його в життя.

Нагадаємо, що раніше у столиці відкрилася перша екстремальна траса для сноубордистів, яку спорудили власноруч небайдужі кияни, волонтери та бійці "Азову".  Снігова гірка трохи більше 150 метрів та спуск облаштований усім необхідним і для лижників-початківців, і для професійних спортсменів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: