"Якби був космічний апарат розслідувань, я б подався": Матіос пояснив, чому претендує на главу ДБР

Нинішній головний військовий прокурор України подав свою кандидатуру на посаду очільника Державного бюро розслідувань.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос — один із претендентів на посаду очільника Державного бюро розслідувань — пояснив, чому вирішив висунути свою кандидатуру.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

На запитання про те, що було ключовим мотивом для висунення кандидатури, Матіос відповів:

"Боже, не може в людини бути ключових мотивів! У людини є життєві принципи або засади, за якими вона живе. Хто за Заповідями Божими, хто за тим, що йому вклали батьки. Ключового не було. Є норми закону, які придумав Реанімаційний пакет реформ, як один з кластерів європейського законодавства щодо розділення єдиної правоохоронної конструкції", — сказав він.

"Придумано, що слідство має бути так, окремо. Я знаю і вмію це робити. ДБР — це симбіоз оперативної роботи і слідчо-прокурорської. Тому, як є такі умови, то чому б не податися? Якби назвали "космічний апарат, який розслідує" — то я б подавався на "космічний апарат". Не має значення, що я думаю. Має значення, що окрім прав, ми маємо обов'язки. Мій обов'язок – виконувати для держави те, що я вмію і в чому маю певний рівень кваліфікації. Не більше, не менше", — також додав Матіос.

Водночас у відповідь Матіосу журналіст припустив, що насправді він шукає посаду з імунітетом, адже заступника Генпрокурора звільнити не важко, як це було у випадку з Віктором Шокіним та Віталієм Каськом і Давидом Сакварелідзе.

На що Матіос відповів: "Люди добрі, вибачте, але ви говорите нісенітницю. Я вже котрий рік поспіль, з 2008 року, перебуваю за військовим контрактом, раніше в СБУ, і так само зараз. Навіть якби мене змістили — я все одно виконував би те завдання, яке записане в мене у контракті, у якому багато нюансів. Який імунітет мені треба? Від кого? У Верховній Раді мають імунітет, глава держави має імунітет. Хто ще має в нас імунітет?"

"НАБУ зараз пройде аудит — і жодний імунітет не допоможе", — додав головний військовий прокурор України.

Однак, журналіст заперечив Матіосу, що у законі про ДБР немає вимоги, за якою директор звільняється після негативного висновку аудиту.

"Я не сприймаю недосконалі речі. Якщо немає ДБР, що ми обговорюємо? Якщо так довго "народжується" імунітет, то поки доживеш до імунітету, то тебе всі "патріоти" кінчуть. Кінчуть за те, що ти робиш свою роботу, — а вона невдячна. Коли прокурор був людиною? Ніколи. Бо він приходив до суду і просив "тюрму" або покарання. Хто його буде любити? Це є суцільний предмет для биття. Зараз ще й ноги витирають. Держава, яка витирає ноги об свої руки, не має майбутнього", — сказав він.

Крім того, Матіос розповів, що знайомий з великою кількістю членів конкурсної комісії і познайомився з ними задовго до відбору.

"Та я всіх знаю, бо 2,5 роки на війні, а вони обралися тільки 2 роки томуПаламарчука [член конкурсної комісії від ВР, — ред.] знаю, бо він працював у Херсоні в органах внутрішніх справ. Севостьянову знаю по роботі, бо вона перший заступник міністра юстиції; Стойка пам'ятаю з періоду пост-Помаранчевої революції, коли він був губернатором [обидва — члени комісії від уряду, — ред.]. Фахівців з права і професорів навчальних закладів не знаю і не був знайомий, бо ніколи не перетинались", — сказав він.

"Комісія порушила все, що можна було порушити. Вони мені відповіді надсилають через 2 місяці. Тим самим дають мені втілити можливе гасло: "Так не дістанься ти ж нікому!" — також заявив Матіос.

Нагадаємо, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос розповів, чим займався в адміністрації екс-президента Віктора Януковича. Зокрема, відповідно до наказу колишнього голови СБУ Валерія Хорошковського, 2011 року він був відряджений до Адміністрації президента.

ВідеоДержавне бюро розслідувань поки існує лише на папері

Залиште свій коментар