"Якби не війна". Фотовиставка з портретами бійців відкрилась у Чернівцях

"Якби не війна". Фотовиставка з портретами бійців відкрилась у Чернівцях

Дата публікації
Перегляди
1461
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Якби не війна". Фотовиставка з портретами бійців відкрилась у Чернівцях

Проект розповідає, яким було б життя захисників, якби не агресор.

У Чернівцях відкрилась фотовиставка "Якби не війна" - це масштабний фотопроект авторства шести дівчат-волонтерів, які доглядали за пораненими у Київському військовому госпіталі. А згодом вирішили, що історії бійців має почути і побачити вся країна.

На фото - портрети звичайних людей, життя яких назавжди змінили бойові дії на Сході України, передає кореспондент ТСН.

"Якби не війна - хтось б не зустрівся, якби не війна - чиїсь діти були б живі. Хтось один одного не знав, не змінив би професію", - кажуть автори проекту.

Ці дівчата через війну  стали волонтерами і у  військовому шпиталі  зустрілися  з пораненими бійцями, які згодом  стали героями їхньої  виставки. 

До Чернівців приїхала фотовиставка "Якби не війна"

До Чернівців приїхала фотовиставка "Якби не війна"

На світлинах бійці такі, як були до війни.  Жінки-військовослужбовці – у вечірніх сукнях, чоловіки за улюбленою справою – хто діджей, хто піцейола. Чи не найбільше фото про те, завдяки чому вони вижили - про любов. 

На одній стіні виставки – бійці в обіймах своїх коханих дружин, на протилежній – військові з матерями. А в окремій залі – портрети тих, хто загинув у бою.

Чернівчанин Петро Дарійович вдивляється у портрет  сина. Віктор Піцул  у 2014 році загинув разом з сімома побратимами неподалік Луганського аеропорту. Цієї  його  світлини  немає у домашньому архіві – її хлопець робив для  коханої. 

"Це він сам зняв, посилав, бо зустрічався з дівчиною з Хотинського району. 22-го червня він родився, і 22 червня я його хоронив, в день народження - похорон. Ніколи так не думав, що може статися", - розповідає батько бійця.

Василь Гапей - кавалер ордена Богдана Хмельницького. Теж не сподівався, що до мирної професії уже не повернеться. Колишній головний бухгалтер, відвоювавши, допомагає бійцям як волонтер.

"Зараз після війни калькулятор мені вже не лізе в руки. Зараз в основному – допомога хлопцям, бо сам це пройшов і розумію, що це таке", - каже Василь.

Щоб якомога більше людей зрозуміли це на історіях реальних героїв, виставка мандрує Україною. 

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1461
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація