Яке сьогодні, 16 лютого, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Яке сьогодні, 16 лютого, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Яке сьогодні свято 16 лютого / Фото: Pexels

Сьогодні, 16 лютого, в Україні — День єднання та День військового журналіста. Віряни вшановують пам'ять святих Семена і Анни. До Нового року залишилось 318 днів.

16 лютого 2023 року – четвер. 358-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 16 лютого, церковне свято

16 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих Семена і Анни. Коли Богородиця та Йосип принесли до Храму маленького Ісуса Христа на 40-вий день його народження, святі Анна та Симеон (Семен) були першими, хто зустрів їх. І саме вони впізнали в дитині Месію. Ці двоє праведних людей сказали, що Ісус стане світлом та одкровенням для слави ізраїльського народу.

У православній церкві вважають, що саме Анна та Симеон (Семен) є останніми пророками Старого Завіту. Кажуть, що в обличчях цих людей Ісус Христос зустрів весь народ Ізраїлю. А самі Симеон та Анна вже в досить похилому віці стали символами того, що життя може підходити до кінця, але Ісус наповнює його світлом.

Що не можна робити в цей день

 • 16 лютого забороняється брати в борг гроші.
 • Не варто носити чорні речі, бо можна накликати на себе біду.

Народні прикмети і традиції на 16 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

 • дивилися, який сьогодні день: якщо шумить ліс, то буде відлига, а якщо тріщить, то морози будуть затяжними;
 • 16 лютого погана тяга в печі, чекайте тепла, а якщо сильна, буде холод;
 • якщо снігу багато, літо дощовим буде;
 • 16 лютого голосно цвірінькають горобці до швидкого приходу весни.
16 лютого голосно цвірінькають горобці до швидкого приходу весни / Фото: Pexels

16 лютого моляться Симеону та Ганні,  щоб вони подарували здоров’я новонародженій дитині. Існувало народне повір’я, згідно з яким, цього дня до стайні приходив домовик. Щоб тварини не нервуватися через присутність нечистої сили, їм до гриви прив’язували онучі і залишали на всю ніч.

Погода на 16 лютого

Сегодня, 16 лютого, в Києві хмарна погода, без опадів. У Львові хмарно протягом всього дня, опадів не передбачається. У Харкові похмуро, опадів не очікується. В Одесі похмура погода до кінця дня, без опадів.

Температура повітря в Києві +1 вдень та -1 вночі. У Львові +6 вдень та -1 вночі. У Харкові -4 вдень та -7 вночі. В Одесі +4 вдень та -2 вночі.

Пам’ятні дати 16 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 16 лютого:

 • 1267 рік — Кастилія і Португалія укладають Бадахоський договір про міждержавний кордон;
 • 1659 рік — в Англії Ніколас Ванакер виписує перший у світі чек на 400 фунтів (нині цей документ зберігається в архіві Національного банку);
 • 1918 рік — проголошують створення Кубанської Народної Республіки;
 • 1919 рік — починається Вовчухівська операція УГА;
 • 1923 рік — археологічна експедиція англійців, очолювана Говардом Картером, розкриває вхід до гробниці фараона Тутанхамона;
 • 1937 рік — Воллес Карозерс, хімік-дослідник фірми “Дюпон”, отримує патент на нейлон;
 • 1945 рік — експедиційні війська США починають операцію із захоплення Іодзіми;
 • 1957 рік — Єгипет стає чемпіоном першого Кубка Африканських Націй в Судані;
 • 1968 рік — у місті Гейлівіль (штат Алабама, США) з’являється перша телефонна служба порятунку (911);
 • 1991 рік — у Львівському театрі опери та балету відбувається I Галицька Асамблея (об’єднана сесія Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської обласних рад);
 • 2005 рік — набуває чинності Кіотський протокол.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 16 лютого

Які сьогодні іменини: Володимир, Адріан, Іван, Микола, Михайло, Роман, Павло, Тимофій, Семен, Ганна (Анна).

Талісманом людини, народженої 16 лютого є опал. Письменники порівнювали цей камінь з фейерверками та вулканами. Особливо цінували опал в Давньому Римі, де він символізував надію та кохання. А в Давній Греції вважали, що цей камінь дарує своєму володарю вміння бачити майбутнє.

В цей день народилися:

 • 1792 рік – митрополит Галицький Григорій Яхимович;
 • 1813 рік – український оперний співак Семен Гулак-Артемовський;
 • 1829 рік – галицький історик, археолог і громадський діяч Ізидор Шараневич;
 • 1867 рік – українська драматична акторка та співачка Єфросинія Зарницька;
 • 1879 рік – письменник і художник Василь Королів-Старий;
 • 1885 рік – українська драматична акторка і співачка Зінаїда Рибчинська;
 • 1905 рік – український агрохімік Петро Власюк.

Який сьогодні день в Україні і світі

16 лютого в Україні святкують День єднання / Фото: Pexels

16 лютого в Україні святкують День єднання. Свято зовсім молоде і було впроваджене указом президента України №53/2022 від 14 лютого 2022 року. Під час святкування цього свята на всіх будинках і спорудах всіх населених пунктів України рекомендовано підняти державний прапор та додати до одягу жовто-блакитні стрічки. День єднання несе собою важливу мету: показати, що українці єдина нація, яка любить свою Батьківщину та рідні землі.

16 лютого в Україні святкують День військового журналіста. Це професійне свято було запроваджене 2018 року, коли Міністр оборони підписав відповідний наказ. Дату обрали не випадково. Саме 16 лютого 2016 року військовий журналіст Дмитро Лабуткін загинув під час виконання своїх обов’язків під Дебальцево. Він був не лише капітаном 3-го ранку, але й також редактором телерадіостудії “Бриз”.

Національна спілка журналістів 16 лютого вшановує своїх колег, які допомагають освітлювати події на передовій. З перших днів ворожої агресії саме військові журналісти ведуть свої репортажі та доносять до людей достовірну інформацію з найгарячіших точок АТО. Це непроста і небезпечна робота, але завдяки мужності та відданості військових журналістів, весь світ знає про героїчну оборону наших захисників.

Третього четверга лютого щороку святкують Всесвітній день управління інформацією. 2023 року свято випадає на 16 лютого. Головна мета цього дня в підвищенні обізнаності людей щодо головних принципів управління інформацією. Сучасні технології дозволяють використовувати різноманітні програмні рішення на підприємствах різної величини і сфери діяльності.

Третього четверга лютого святкують Всесвітній день антропології. Цього року свято припадає на 16 лютого. Його запровадила 2015 року Американська антропологічна асоціація. А через рік (2016 року) свято стало міжнародним. Щоб краще зрозуміти наш світ, необхідно вивчати біологічну природу, походження людини і її фізичні особливості, які виникли внаслідок розвитку в різних географічних умовах.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація