Яке сьогодні свято – все про 6 грудня, церковне свято, що не можна робити

Яке сьогодні свято – все про 6 грудня, церковне свято, що не можна робити

Яке сьогодні свято 6 грудня / Фото: Associated Press

Сьогодні, 6 грудня, в Україні святкують День Збройних Сил. Не забудьте подякувати воїнам і воїтелькам, які захищають рідну Землю, а також помолитися за їхнє здоров'я. Віряни вшановують пам'ять святого Амфілохія Іконійського. До Нового року залишається 25 днів.

6 грудня 2022 року – вівторок. 286-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 6 грудня, церковне свято

6 грудня за релігійним календарем – день пам’яті святого Амфілохія Іконійського. Був Іконійським єпископом та другом Григорія Богослова і Василія Великого. Його вважают одним з Отців церкви. Народився в православній і досить побожній родині в Каппадокії (Мала Азія). В молоді роки мріяв стати адвокатом, але потім все ж вирішив покинути мирське життя і присвятити себе служінню Богу. Жив більшу частину життя в пустелі, де вирощував різну городину на свої потреби.

374 року його обрали єпископом міста Іконії. В той період він скликав Іконійський Синод, на якому засудив єретиків-македоніян, що заперечували божество третьої Особи Божої. На цю тему святий написав окремий твір. Також він боровся проти аріян. За вірність Богу Амфілохій отримав дар зцілення молитвою.

6 грудня - день пам’яті святого Амфілохія Іконійського / Фото: commons.wikimedia.org

Що не можна робити в цей день

 • 6 грудня потрібно бути доброзичливим, не злитися і не лаятися.
 • Не потрібно з’ясовувати стосунки, зустрічатися зі своїми недругами.

Народні прикмети і традиції 6 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

 • дивилися, який сьогодні день: якщо на небі ясний місяць – взимку буде багато заметіль;
 • на небі пливуть низькі хмари – чекайте на похолодання;
 • 6 грудня навколо місяця є тьмяні і рожеві кільця, значить скоро почнуться морози;
 • хмари збіглися в одну купу, почнеться негода.
6 грудня навколо місяця є тьмяні і рожеві кільця, значить скоро почнуться морози / Фото: Pexels

6 грудня наші предки зазвичай проводили дуже весело: співали, гуляли, грали, влаштовували вечірки з пирогами та пивом. А все тому, що остаточно встановивлювався вже санний шлях. Також цього дня вшановували тих, хто пішов на війну. Матері робили своїм синам спеціальні обереги, щоб захищали їх на полі бою. Над тканиною обов'язково промовляли слова: “Я тебе народила, пестила і плекала, ночей недосипала, життя проживала. Я з тобою буду завжди, не трапиться з моїм синочком ніяка біда. Руками відведу, словами заговорю, від багнета і кулі захищу”. Потім її потрібно було зашити в будь-яку річ сина.

Також 6 грудня жінки ворожили на хороші відносини з чоловіком. Готували чай і над ним примовляли: “Я багато не прошу, тільки про лад в сім’ї молю. Щоб чистими були наші відносини, не завдавали один одному образи. Амінь”. Чай давали випити чоловікові.

Пам’ятні дати 6 грудня

Календар важливих подій в Україні та світі за 6 грудня:

 • 1240 рік – орда хана Батия захопила Київ і підпалила Десятинну церкву;
 • 1768 рік – в Шотландії надрукували перше видання Britannica (енциклопедія, яка ще досі відома в усьому світі);
 • 1869 рік – в Африці відкрито родовище алмазів;
 • 1877 рік – виходить перший номер газети “Вашингтон пост”;
 • 1877 рік – Томас Едісон робить на фонографі (власний винахід) перший запис людського голосу;
 • 1921 рік – підписано англо-ірландський договір, по ньому через рік Ірландія здобула незалежність;
 • 1976 рік – американка Кітті О’Ніл встановила новий (на той час) рекорд швидкості для жінок на автомобілі Moticator SM1 з реактивним двигуном – близько 850 км/год;
 • 1991 рік – створення Збройних Сил України;
 • 1991 рік – Куба і Естонія визнали незалежність України;
 • 2000 рік – відкритий новий хімічний елемент, ліверморій;
 • 2003 рік – створено Львівський муніципальний духовий оркестр “Галицькі Сурми”.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 6 грудня

Які сьогодні іменини: Омелян, Миколай, Юрій.

Талісманом людей, народжених 6 грудня, є геліотроп. Цей камінь високо цінують колекціонери. Вважають, що він наділений цілющими властивостями, допомагає людині отримати процвітання і талан. Цікавий факт – назва прийшла до нас з Греції і означає “повертається слідом за Сонцем”.

В цей день народилися:

 • 1421 рік – король Англії, Генріх VI;
 • 1850 рік – український художник-портретист, Микола Бодаревський;
 • 1871 рік – український перекладач, письменник, Микола Вороний;
 • 1899 рік – український історик, архівіст, Олександр Оглоблин;
 • 1903 рік – український педагог, митець, Микола Колесса;
 • 1912 рік – видатний український лікар, Микола Амосов.

Який сьогодні день в Україні і світі

6 грудня в світі - День народження Санта-Клауса / Фото: Pexels

6 грудня в Україні святкують День Збройних Сил. Сьогодні дуже важливо підтримати всії воїнів ЗСУ, які стали на захист рідної Батьківщини з початковм повномасштабної війни. Вважається, що українська армія почала відроджуватися 2014 року, коли з’явилася потреба швидко протистояти російській агресії після незаконної анексії півострова Крим та частини Донецької і Луганської областей. Тоді за короткі терміни відновили кількісний склад війська та наситили його сучасними видами зброї. В цей період особливу підтримку держава отримала від волонтерських організацій. Однак, вперше День збройних сил України було відзначено 1992 року. Не забуваймо щодня дякувати ЗСУ за те, що безстрашні воїни і воїтельки боронять нашу землю.

6 грудня в світі святкують День народження Санта-Клауса. Хоча він і не дуже близький нашій культурі, але сучасні українські діти багато дізнаються про нього з мультфільмів і зарубіжних казок. Цікаво, що прообразом Санта-Клауса став Святий Ніколас, який приносить подарунки дітям в Нідерландах. Після міграції в Північну Америку переселенці взяли з собою і свої традиції. Однак корінним жителям важко було вимовити правильно ім’я святого, тому поступово воно трансформувалось в Санта-Клаус.

6 грудня у світі також святкують День народження мікрохвильової печі. Її винайшов американець Персі Спенсор, який був інженером. Якось чоловік звернув увагу, що надвисокочастотні хвилі можуть нагрівати продукти. Тоді Персі стояв поруш з лампою, яка генерую мікрохвилі, і магнетом. У нього в кишені лежав шоколад, що почав швидко танути.

Патент на пристрій, який готує їжу за допомогою мікрохвиль, винахідник отримав 1945 року. А вже 1949 року світ побачив першу мікрохвильову піч “Raytheon”. На той час техніка була дуже громіздка і важка (розмір 183 см, а вага – 340 кг). Тому її тоді використовували тільки в армії. А от звична для нас мікрохвильова піч з’явилася в Японії (фірма “Sharp”) 1962 року.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація