Які дні сприятливі для квашення капусти у жовтні та листопаді, основні правила її приготування

Які дні сприятливі для квашення капусти у жовтні та листопаді, основні правила її приготування

Сприятливі для для квашення капусти

Коли найкраще квасити капусту, які найсприятливіші дні для цього, яких помилок потрібно уникати, щоб капуста вийшла хрусткою та соковитою, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Хрустка і соковита квашена капуста — незамінна страва зимою. Вона не лише смачна, а й супер корисна. Користь квашеної капусти важко переоцінити — це і вітаміни, і корисні мікроелементи та бактерії. Щоб квашена капустою вийшла смачною та корисною, треба враховувати, в які дні її квасити та яких помилок при цьому краще не припускатися.

Вважається, що краще квасити капусту на місяць, що зростає, а у дні повного місяця солити, квасити, консервувати капусту не можна, вона вийде м'якою і недостатньо соковитою. І, найголовніше, завжди треба займатися приготуванням у гарному настрої.

Сприятливі дні по місячному календарю для квашення капусти

Капуста вийде хрусткою, якщо її засолити 20, 23, 24 25, 26, 28, 29, 30 та 31 жовтня.

В листопаді найкращий день для квашення — 7 листопада. Капуста вийде такою, як треба, якщо її заквасити від 1-го до 7-го листопада або від 25-го до 30-го листопада. 

Якщо не дотримуватися певних правил приготування, можна не отримати хрусткої капусти, навіть якщо квасити  її у сприятливі дні.

Важливі правила приготування квашеної капусти

  • Для соління капусти краще не використовувати ранню капусту, молоді маленькі качани — вони дадуть мало соку. У сортів, призначених для зберігання, занадто жорстке листя, яке також не дасть сік. Найкраще брати білокачанні сорти без гіркого присмаку.
  • Посуд для квашення капусти найкраще підійде скляний, пластиковий або емальований. Емальовану тару треба уважно оглянути на предмет внутрішніх сколів і подряпин — місткості з внутрішніми пошкодженнями непридатні для квашення капусти. Найкраще солити капусту в дубовій бочці, якщо така є. В жодному разі не можна використовувати залізний або алюмінієвий посуд — під час квашення він буде окислюватися.
  • Важливо під час приготування використовувати чисті інструменти й посуд. Така порада здається банальною, але наявність «сторонніх» бактерій призводить до того, що капуста сквашується неправильно. Потрібно продезинфікувати обробну дошку, ніж, місткість для квашення.
  • Не використовуйте йодовану сіль, лише звичайну кам'яну сіль, для приготування квашеної закуски або інших зимових заготівель. Щоб капуста вийшла хрусткою, рекомендується додавати 1 ст. л солі на 1 кг готового продукту.
  • Нарізати капусту потрібно приблизно рівними не дуже великими шматочками і не дуже дрібно, найкраще  часточками шириною по пів сантиметра.
  • Щоб видалити неприємні запахи через вуглекислий газ із заготовленого продукту, треба проколювати овочі, що сквашуються, гострим предметом, який зможе дістати до дна місткості. Таким чином "проколювати" капусту треба 2-3 рази на добу. Якщо цього не робити, капуста буде гіркою та неприємно пахнути.
  • Квасити капусту треба за кімнатної температури 3-4 дні, точний час залежить від складу продукту, смакових побажань господині. Щойно капуста набула бажаного смаку, її потрібно «заховати» до прохолодного місця.
  • Не переборщуйте з морквою, щоб уникнути розм'якшення капусти.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація